Pokahontaz BUNKIER Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pokahontaz

Serdecznie zapraszamy na koncert legendy polskiego rapu Pokahontaz! Tego występu nie możecie przegapić!

mar 11

piątek, g. 19:00

Gdańsk,
lis 13

niedziela, g. 20:30

Gdańsk,
Pokahontaz - 100 lat
https://youtu.be/oWuoXK7Mjb0

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Pokahontaz ft. Kaliber 44 - 404
https://youtu.be/fQHEBL9Izn0

Zespół powstaje w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności.

W skład grupy wchodzą 3 byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho - raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ - oficjalny DJ grupy). Od połowy roku 2012 w trasy koncertowe z artystami wyrusza również Minix (beatboxer i producent muzyczny, brat Rahima), prezentujący swój beatboxowo-wokalny showcase. Pierwszym singlem wydanym pod szyldem Pokahontaz jest "Wstrząs dla mas" (2004 r.). Dzięki kolejnemu numerowi - "Za szybcy się wściekli" - zespół staje się rozpoznawalny w całym kraju. Oba utwory znajdują się na debiutanckiej płycie grupy pt. "Receptura". Na krążku gościnnie udzielają się artyści, tacy jak: Śliwka Tuitam, Miuosh, Cichy i Kams. Pierwsza płyta Pokahontaz otwiera nowy rozdział w historii polskiego hip-hopu, tworząc jego nową jakość. Rahim i Fokus udowadniają, że należą do czołówki polskich raperów. Wydawnictwo zawiera piętnaście utworów, które dziś uważane są za kultowe, o czym świadczy chociażby decyzja MaxFloRec o reedycji albumu.

W połowie 2007 r. zespół chwilowo kończy działalność. Reaktywuje się w tym samym roku za sprawą singla "Cyfroni" Rahima z Pokahontaz na featuringu. Równolegle Rahim i Fokus z powodzeniem realizują swoje solowe ścieżki kariery. Ich artystyczne drogi na dobre schodzą się ponownie dopiero w roku 2011, kiedy rozpoczynają prace nad drugim wspólnym albumem, "Rekontaktem". Wydawnictwo na półki sklepowe trafia w roku 2012 i osiąga status złotej płyty. W marcu 2014 r. ukazuje się singiel "Habitat" zwiastujący trzeci album Pokahontaz. Płyta ma premierę 20 sierpnia, a w niespełna rok pokrywa się złotem. 16 sierpnia 2016 roku na kanał MaxFloRecTV trafia remix kultowego "Habitatu", wyprodukowany przez Christofera Lucę. Utwór zapowiada nowe wydawnictwo grupy. 6 października tego pojawia się remix utworu "Kuszenie", który w oryginalnej wersji znaleźć można na "Rekontakcie". Rusza również pre-order wydawnictwa "REkolekcja". W skład gold packa wchodzą 2 złote albumy: "Rekontakt" i "Reversal", a także płyta z remixami. 21 października to dzień oficjalnej premiery "REkolekcji", a także klipu do "Nowego rozdziału".

W 2017 r. w miejsce DJ-a Bambusa do grupy dołącza DJ West. Na MaxFloRecTV trafia singiel zwiastujący nowy krążek. W numerze "Kalendarze" pojawia się gość. Jest nim Tymek - przedstawiciel młodego pokolenia rapu z Opolszczyzny. Duet ma być producentem całego 4. albumu Pokahontaz. "Stawiam dziś" jest kolejną odsłoną nadchodzącego wydawnictwa. Singiel, podobnie jak poprzednie, stylistycznie mocno nawiązuje do oldschoolowych brzmień i samplowanych bitów. Jak zapewnia Rahim, jest on jednocześnie reprezentatywny dla całego krążka.

Na koniec czerwca 2019 r. zaplanowana jest premiera piątego albumu zespołu pt. " REnesans", który promują single " Z innej bajki", " Średniowiecze " z gościnnym udziałem donGuralesko , " Diler liter " z udziałem Vito, Minixa oraz T. Biesa oraz " All inclusive " z gościnnym udziałem Kleszcza.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
  • Kontakt
    530-917-788
  • Przedsprzedaż
    35-45 zł
35 zł - 1 pula
45 zł - 2 pula
50zł w dniu koncertu

Bilety Going.
https://goingapp.pl/evt/2165780/pokahontaz-bunkier-gdansk

Czytaj także