Pokaz filmu Dziewczyny (Tytöt tytöt tytöt) DKF Miłość Blondynki Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pokaz filmu Dziewczyny (Tytöt tytöt tytöt)

DKF Miłość Blondynki zaprasza 26 listopada na pokaz filmu Dziewczyny (Tytöt tytöt tytöt) w ramach 7. edycji Nordic Focus Festival 2022.

"Dziewczyny" Finlandia, 2022, 100 min.
Nagrodzone na festiwalu Sundance Dziewczyny to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności. Film jest fińskim kandydatem do Oscara.

Dziewczyny, reż. Alli Haapasalo, Finlandia, 2022, 100 min, Aurora Films Więcej zdjęć ()

Dziewczyny, reż. Alli Haapasalo, Finlandia, 2022, 100 min, Aurora Films

Dziewczyny, reż. Alli Haapasalo, Finlandia, 2022, 100 min, Aurora FilmsMimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.

https://aurorafilms.pl/film/dziewczyny/