Pokaz filmu konkursowego 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: "Przejście" Teatr BOTO Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pokaz filmu konkursowego 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: "Przejście" Opinie (1)

Pokaz filmu konkursowego 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Przejście w reż Doroty Lamparskiej i z muzyką Irka Wojtczaka. Autorzy zapraszają !!! Po filmie lampka wina i rozmowy w kuluarach.

PRZEJŚCIE. WYKLUCZONA
Most, którym zmarli przechodzą na drugą stronę został uszkodzony, trwa jego naprawa i Maria umarła, ale nie wie o tym. Jak gdyby nic idzie tego dnia do pracy. Żywi, których spotyka traktują ją lekceważąco lub obojętnie. Nie chcą jej, wykluczają ze swego grona. Rodzina każe jej zgodnie z tradycją zidentyfikować ciało i pogodzić się ze śmiercią. Maria nie chce, boi się i buntuje. Nie chce również należeć do grupy innych zmarłych, którzy ukrywają się na ziemi i bronią się przed jej opuszczeniem. Straconego i zmarnowanego życia nic jednak nie wróci. Trzeba było wcześniej myśleć, mówi do Marii jej Ciotka. Ostatecznie Maria godzi się i daje Aniołowi Śmierci zaprowadzić się do hipotetycznego Nieba.

Dorota Lamparska jest absolwentką reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w latach 2004-2006 także wykładała na tej uczelni. Ukończyła również Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2005). Autorka kilku filmów fabularnych i krótkometrażowych oraz kilkudziesięciu odcinków serialu "Złotopolscy".

Irek Wojtczak saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire.  • obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos

  • obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu

  • uzupełnienie krótkiego oświadczenia o braku styczności z covid- 19 (dostępne na miejscu)

Informacja o biletach

Z uwagi na Państwa bezpieczeństwo i ograniczoną przez pandemię ilość miejsc na widowni, pierwszeństwo będą miały osoby z bezpłatną wejściówką zarezerwowaną przez goout.
Link pojawi się wkrótce na: https://goout.net/pl/teatr-boto/vzitjd/