stat
Impreza już się odbyła
gru 10

środa, g. 18:00

bilety 40,90 zł
przedsprzedaż 30,90 - 38,90 zł
gru 27-29

sobota - poniedziałek, g. 14-20

Gdańsk,
bilety 25 zł
Centrum Filmowe UG zaprasza na pokaz specjalny!

Informujemy, że film zostanie wyświetlony w języku angielskim. 


Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu Agnieszką Piotrowską i prof. dr hab. Mirosławem Przylipiakiem.

Married to the Eiffel Tower (2009) (reż. Agnieszka Piotrowska) to uznany film dokumentalny, stworzony w celach rozrywkowych początkowo dla brytyjskiej stacji Channel 5. Film opowiada historie kobiet, które zamiast w ludziach zakochują się w przedmiotach.

Film szybko zdobył rozgłos na całym świecie i był emitowany w telewizji w ponad 60 krajach. Dodatkowo, co nietypowe przy tego rodzaju projektach, był wyświetlany na festiwalach, w galeriach sztuki i na konferencjach naukowych. Projekcje odbyły się m.in. na Harvardzie i Yale, w Barcelonie, w muzeum filmowym w Amsterdamie, w Wielkiej Brytanii (skąd pochodzą twórcy) oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim i Philosophical Festival 

Film stawia pytania o heteronormatywne postawy społeczeństwa wobec związków i relacji, a także zachęca do rozmowy o naturze wiary i miłości.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Kiedy? 18.05.2022 (Środa) 
Start: Godzina 18.00 
Cena biletu: Wstęp wolny
Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne. 
 Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie).

Do zobaczenia!

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.