Półmaraton Gdańsk 2022 Polsat Plus Arena Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Półmaraton Gdańsk 2022

Morze biegaczy ponownie wybiegnie na ulice Gdańska! Już 1-2 października odbędzie się kolejna edycja kultowego Półmaratonu Gdańskiego! Zapisy ruszają 5 kwietnia o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie zawodów www.polmaratongdansk.pl.

Świetne wiadomości dla trójmiejskich biegaczy! Tegoroczna odsłona zawodów będzie niesamowita - start i meta zlokalizowane będą na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby finiszować na stadionie piłkarskim, na którym na co dzień rywalizują i trenują piłkarze Lechii Gdańsk. Atestowana trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegać będzie przez główne arterie miasta, co gwarantuje niesamowite widoki zarówno dla biegaczy oraz kibiców. Niemal płaski profil trasy powoduje, że jest ona szybka.

Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, choć startują w niej również wyczynowi zawodnicy. W 9. edycji Półmaratonu na biegaczy czeka wyjątkowa niespodzianka, oprócz klasycznej rywalizacji będzie można wystartować w czteroosobowej sztafecie, w której każda osoba będzie miała do pokonania ok. 5 km odcinek!

Po dwóch latach nieobecności do Półmaratonu dołączy popularny "Bieg na Piątkę", podczas którego zostanie rozegrana klasyfikacja "Firmowa Piątka", czyli oddzielna klasyfikacja dla firm, które będą walczyły o miano najlepszego zespołu na dystansie 5 km. W ramach klasyfikacji "Firmowej Piątki" wchodzą firmy, które będą walczyły o miano najlepszego Teamu na dystansie 5 km. Do punktacji zalicza się sumę pięciu najlepszych czasów osób z danej firmy rywalizujących na dystansie 5 km. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna, z tej drużyny, który ukończy zawody pomniejsza czas łączny swojej firmy o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu rywalizować można nie tylko wysokim poziomem sportowym, ale również ilością zawodników w danej drużynie. W tym roku do rywalizacji dołączą również najmłodsi. Rywalizacja dzieci odbędzie się na 3 dystansach 200, 500, i 1000 metrów.

"Półmaraton Gdańsk to wielkie biegowe święto na ulicach Gdańska, w którym rokrocznie startuje tysiące zawodników. To wielka radość, że po dwóch latach pandemii możemy wrócić do starej trasy Półmaratonu oraz imprezy towarzyszącej - "Bieg na Piątkę" w ramach której rozegrana zostanie klasyfikacja dla firm pod nazwą "Firmowa Piątka". - powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor zawodów.

Zapisy ruszają we wtorek 5 kwietnia o godzinie 12.00 na oficjalnej stronie zawodów. Ilość miejsc ograniczona!