Polmuz - premiera marki Sfinks700 Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Polmuz - premiera marki

Polmuz, czyli pierwsze i do niedawna jedyne w pełni polskie bębny, pojawił się w latach 60-tych. Nieistniejąca już fabryka miała swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Grochowskiej i oprócz zestawów perkusyjnych produkowano w niej także przeszkadzajki, perkusjonalia i instrumenty dęte. Ostatnie Polmuzy zeszły z linii produkcyjnej na początku lat 90-tych. Przez blisko 30 lat okresu produkcji i 50 lat użytkowania instrumenty jednak nie cieszyły się dobrą opinią.

Dlatego właśnie postanowiliśmy to zmienić! Wskrzeszając największą polską firmę muzyczną POLMUZ chcemy tchnąć nowe życie i jakość w instrumenty perkusyjne. Zapraszamy zatem na jedyną w swoim rodzaju premierę wszystkim dobrze znanego POLMUZA.

jazz - koncerty w Trójmieście


CO NAS CZEKA?
W trakcie wieczoru zobaczymy pokazy muzyczne dwóch czołowych grup mocnego brzmienia czyli Illusion i Lipali oraz występ dwóch składów poruszających się w stylistyce jazzu czy muzyki eksperymentalnej.

Nie zabraknie również show perkusyjnego na dwa zestawy, prowadzonego przez młodych, zdolnych adeptów sztuki perkusyjnej reprezentujących odmienne techniki.

Dlaczego tyle odmiennych pokazów?
A to właśnie po to, żeby zaprezentować państwu różnorodność oraz skuteczność marki POLMUZ !

---

SKŁADY

Illusion
Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka "Jerrego" Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszym basistą został Ireneusz Mazurek (eks-She), zastąpiony wkrótce przez Jarka Śmigla (eks-IMTM). W drugiej połowie 1992 r. grupa zagrała kilka koncertów w Niemczech. W maju 1993 r. zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Marlboro Rock-in, w sierpniu wystąpiła na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu, po czym - co stanowiło jedną z nagród Marlboro Rock-in - pojawiła się w Szwajcarii na festiwalu Gampel (gdzie poprzedziła występ Erica Burdona z The Animals).


Członkowie zespołu:

- Tomasz "Lipa" Lipnicki - wokal, gitara
- Paweł Herbasch - perkusja
- Jerzy "Jerry" Rutkowski - gitara
- Jarek Śmigiel - bas

---

Lipali
Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka "Lipy" Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian "Qlos" Kulik i Łukasz "Luk" Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: "Pi", "Bloo", "Trio", "3850". Wybrzmiały na nich takie hity jak "Upadam", "Popioły" czy "Jeżozwierz". Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem "Fasady", który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie - "Qlosa" zastąpił Łukasz "Gajowy" Gajowniczek.

Członkowie zespołu:

- Tomasz "Lipa" Lipnicki - wokal, gitara, klawisze
- Łukasz "Luk" Jeleniewski - bębny, instrumenty perkusyjne
- Roman Bereźnicki - gitara, klawisze, wokal
- Łukasz "Gajowy" Gajowniczek - bas, wokal

---

Wiśniewski Trio
Założyciel formacji Ignacy Wiśniewski to pianista, aranżer, kompozytor, absolwent klasy fortepianu klasycznego prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest kompozytorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych. Współpracuje z aktorami dramatycznymi i musicalowymi współtworząc recitale piosenki aktorskiej.


Członkowie grupy:

- Paweł Osicki - perkusja
- Adam Żuchowski - bas, kontrabas
- Ignacy Jan Wiśniewski - piano

---

ZGNIŁOŚĆ Band
Skład, który na co dzień zasila szeregi projektu Zgniłość, który jest nowym, muzycznym tworem krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki). Do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. Zgniłość wykluła się z zespołu Jazztliki grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną muzyczną trajektorię Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Skład śmiało nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych.


Członkowie zespołu:

- Tomasz koper - perkusja
- Michał Wandzilak - piano
- Maciej Sadowski - bas, kontrabas


---

DRUM SHOW
Prezentację i frywolność muzyki zaprezentują nam bardzo zdolni, młodzi perkusiści, studenci Akademii Muzycznej

Dziewczyny z Kalendarza 2018/19
Będą też dziewczyny z kalendarza 2019 i 2018 jako promotorki marki.

W PROGRAMIE

prezentacja nowych zestawów perkusyjnych marki POLMUZ
występ muzyczny zespołów Illusion oraz Lipali
prezentacja z pogranicza jazzu oraz muzyki eksperymentalnej
pokaz perkusyjny na dwa zestawy

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
  • Przedsprzedaż
    9 zł
Bilety:
https://drumstore.pl/pl/bilety-na-warsztaty/13156-bilet-na-premiere-marki-polmuz-13112019.html

BILETY

9zł - dostępne jedynie online do wtorku 12.11.2019, zamówienia składane przez naszą stronę www
30zł - w dniu premiery, dostępne jedynie przed wejściem