Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów tworzenia filmów animowanych Polska Szkoła Animacji - Fenomen Artystyczny podczas których uczestnicy, wspólnie z Andrzejem Dudzińskim i Robertem Turło, ożywią grafiki, szkice i rysunki artysty. Dzięki najnowszym technikom komputerowym, ze statycznych prac rysunkowych powstanie dynamiczny film animowany.
Andrzej Dudziński (urodzony w Sopocie) jest jednym z najbardziej znanych i docenianych na całym świecie artystą zajmującym się malarstwem, rysunkiem, grafiką prasową i fotografią.
Przez ponad 20 lat rysował dla czołowych pism amerykańskich, w tym:
"Newsweek",
"The New York Times",
"Playboy",
"Rolling Stone",
"Vanity Fair",
"The Washington Post",
"Time"
"The Atlantic Monthly",
"The Boston Globe"
Współpracował również w tym czasie z wieloma pismami europejskimi. Projektował kampanie promocyjne dla takich korporacji jak: AT&T, Conde Nast, IBM, Deutche Telekom i Royal Bank of Scotland.
Warsztaty:26-27 lipca 2014, 10:00-17:00
CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: kinoanimacja@laznia.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież i dorośli
Udział w warsztatach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona
Spotkanie:26 lipca 2014, godz. 20:30
Spotkanie autorskie z Andrzejem Dudzińskim prowadzone przez dziennikarkę Programu Trzeciego Polskiego Radia,
Barbarę MarcinikCEA Łaźnia, Nowy Port
ANDRZEJ DUDZIŃSKIOd 1996 roku związany jest z Galerią Grafiki i Plakatu w Warszawie, a w roku 1999 rozpoczęła się jego stała współpraca z Galerią Miejską w Tarnowie.
Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, architekturę wnętrz i grafikę w gdańskiej PWSSP, a zakończył studia na ASP w Warszawie w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Jeszcze jako student zamieszczał swoje rysunki w miesięczniku Polska oraz w tygodnikach "Szpilki" i "Kultura".
Od 1970 do 1972 roku Dudziński mieszkał w Londynie, współpracując z pismami undergroundu: "OZ", "Ink", "Frendz" i "Time Out". Po powrocie do Polski stworzył ptaka Dudi - rozczochranego nielota, kontestującego co tydzień w Szpilkach peerelowską rzeczywistość. Współpracował z "Literaturą", "Kulisami" i "Polityką". Ponadto Dudziński projektował plakaty teatralne i filmowe, scenografie teatralne i czołówki filmowe. Wystawiał swoje prace w czołowych galeriach.