Polska vs Belgia Narodowy Stadion Rugby Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Polska Liga Żeglarska
PATRONAT

Polska vs Belgia

Reprezentacja Polski w rugby podejmuje Belgów na zakończenie fazy grupowej Rugby Europe Championship. Starcie zaplanowano w sobotę 18 lutego o 21:15 na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni. Obie drużyny przed rokiem awansowały z niższego poziomu rozgrywek, a Belgowie są jedynym zespołem, który pokonał wówczas naszą kadrę. Czas na rewanż!

Belgowie grali już na poziomie Championship nie raz. Potrafili również sprawić niespodzianki, pokonując chociażby bardzo silną Rumunię. Biało-czerwoni mierzyli się jednak z "Czarnymi Diabłami" już nie raz i na przestrzeni kilku ostatnich lat potrafili ich pokonać. Nie udało się to na drodze po awans do Rugby Europe Championship. Wówczas, grając w Brukseli nasza kadra uległa gospodarzom, ale była to jedyna porażka w pięciu rozegranych meczach na poziomie Rugby Europe Trophy. To wystarczyło, by awansować o poziom wyżej.

Polacy z Belgami spotkają się więc po raz drugi w przeciągu roku i mają z nimi porachunki do wyrównania. Tym razem podejmą przeciwników na własnym terenie i to nie byle jakim! Stadion Narodowy Rugby w Gdyni podczas ostatnich meczów reprezentacji wypełniał się po brzegi i przybierał biało-czerwone barwy. Nasza kadra otrzymywała potężne wsparcie z trybun, które niosło ją do historycznego zwycięstwa nad Niemcami, czy decydującej, wysokiej wygranej z Litwą. Wszyscy zawodnicy liczą, że tak będzie i tym razem.

Mecz w sobotę 18 lutego będzie ostatnim w fazie grupowej rozgrywek Championship. Od niego będzie zależeć, czy polscy rugbiści kolejne spotkania w fazie finałowej zagrają na własnym terenie, czy też na wyjeździe.

Dlatego jeśli chcecie zobaczyć na żywo mecz reprezentacji Polski również w marcu, to warto już dziś kupić bilet i zaplanować głośne wsparcie w sobotni wieczór, 18 lutego. Polski Związek Rugby wraz z organizatorami, szykuje na ten mecz specjalne niespodzianki.