Polska vs Portugalia Narodowy Stadion Rugby Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Polska Liga Żeglarska
PATRONAT

Polska vs Portugalia

Już 11 lutego o 11:45 reprezentacja Polski w rugby zmierzy się z Portugalią na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Dla biało-czerwonych będzie to mecz wyjątkowy, bo dopiero drugi w Championship - najwyższej klasie rozgrywkowej, ale przede wszystkim dlatego, że nasza kadra będzie miała okazję sprawdzić się z zespołem, który zagra w tegorocznym Pucharze Świata we Francji.

Portugalczycy od lat robią postępy i prezentują się coraz lepiej. Pamiętamy jednak mecze w Polsce, kiedy to nasza drużyna narodowa była górą. Drużyna Christiana Hitta z pewnością będzie chciała nawiązać do tamtych spotkań, choć w sobotę, 11 lutego czeka ją nie lada wyzwanie. Nasi rywale przed paroma miesiącami pokonali w turnieju barażowym reprezentację USA i tym samym zapewnili sobie miejsce wśród 20 najlepszych drużyn globu, które we wrześniu rozpoczną zmagania o Puchar Świata.

Tegoroczny cykl Rugby Europe Championship będzie więc dla Portugalczyków przetarciem i przygotowaniem do najważniejszego turnieju w świecie owalnej piłki. Reprezentacja Polski o udziale w takim turnieju jak Puchar Świata może na razie tylko pomarzyć, ale rywalom z pewnością pola nie zamierza oddawać. Zwłaszcza grając przed własną publicznością, która w Gdyni zawsze udzielała im głośnego i mocnego wsparcia.

Polacy do tego meczu przygotowywali się podczas wymagających zgrupowań kondycyjnych oraz dwóch wyjazdów do Walii, podczas których rozegrali trzy sparingi - w tym z reprezentacją U20 tego kraju. Nasi rugbiści chcą pokazać w sobotę 11 lutego, że sercem do walki, twardą obroną i przy pomocy szesnastego zawodnika na trybunach, są w stanie postawić się najsilniejszym zespołom europejskim.
Bądź tam z nami i wspieraj rugbistów reprezentacji Polski!