stat
Impreza już się odbyła

Polski street art, czy street art w Polsce?

Gdańska Szkoła Muralu zaprasza na kolejne spotkanie ze sztuką w przestrzeni publicznej. Tematem będzie "Polski street art czy street art w Polsce?", o którym opowie Marcin Rutkiewicz - założyciel i prezes Fundacji Sztuki Zewnętrznej. Wykład odbędzie się 11 stycznia o godz. 14:00 w audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wstęp wolny.

w każdy piątek (od 04.10 do 11.10.2024), g. 18:00

Gdańsk Oliwa, Biurowiec Argon Al....
bilety 45-90 zł
przedsprzedaż 75 zł
paź 18

piątek, g. 10:00

Sopot,
Wstęp wolny
Autorski wykład Rutkiewicza ma dwa cele: uporządkowanie pojęć używanych w związku z opisywaniem obszaru twórczości ulicznej, oraz próbę odpowiedzi na pytanie, na ile polski street art jest zjawiskiem, które wynika z rodzimych tradycji artystycznych, a na ile jest efektem zjawisk i kontynuacją procesów, które swój początek mają w krajach Zachodu. Całość wykładu ilustrowana będzie dziesiątkami zdjęć z archiwum autora. Część z nich można obejrzeć na stronie: www.fundacjasztuki.blogspot.com.

Marcin Rutkiewicz jest założycielem Fundacji Sztuki Zewnętrznej, stawiającej sobie za cel dokumentację i promocję obecności sztuki w przestrzeni publicznej. Jest także współautorem publikacji albumowych "Polski street art", "Graffiti w Polsce 1940-2010", oraz "Między anarchią a galerią", a także twórcą i kuratorem street artowej Galerii 40/40 (czyt. "foty/forty") na Fortach Bema w Warszawie.

Data: 11.01. 2013, godz. 14:00

Miejsce: audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ul. Targ Węglowy 6

Temat: "Polski street art czy street art w Polsce?"

Wstęp wolny.
---

Gdańska Szkoła Muralu - edycja 2013/ 2014

Celem działania Gdańskiej Szkoły Muralu jest przywrócenie muralowi jego pierwotnej funkcji, jaką jest sztuka społeczno-polityczna. GSM dąży również do stylistycznego ujednolicenia lokalnego street art'u, przez warsztaty integrujące malarskie środowisko. Roczne warsztaty artystyczne zostaną zwieńczone plenerem malarskim w Wiźnie oraz realizacjami na terenie gdańskiego osiedla Zaspa.

Zajęcia prowadzone przez Gdańską Szkołę Muralu skierowane są szczególnie do studentów i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych oraz architektury na Politechnice. W trakcie zajęć uczestnicy poznają założenia muralu w przestrzeni publicznej, projektowania oraz technologii dawnych i współczesnych (sgraffito, techniki mineralne, techniki streatartowe). Adepci Szkoły, w asyście prowadzących, postawią także pierwsze kroki na rusztowaniach.

Zajęcia prowadzone w ramach Gdańskiej Szkoły Muralu są całkowicie bezpłatne i dobrowolne. Odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu.

Więcej informacji na stronie:

gdanskaszkolamuralu.blogspot.com

Organizatorzy:

Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

Partnerzy:

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Plama - Gdański Archipelag Kultury