stat
PATRONAT

Polskie Evergreeny - M.Borzym, D.Miśkiewicz, A.Serafińska, A.Zaryan i Grzegorz Turnau - Ladies' Jazz Festival

  • piątek, 19 lipca 2024, godz. 20:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    129 - 199
    Kup bilet

Muzyka towarzyszy nam przez całe życie. Słuchamy jej w domu, w pracy, w samochodzie, mamy w telefonach i komputerach. Początkowo poznawaliśmy to, co lubili nasi rodzice, dziadkowie, potem autorytetami było starsze rodzeństwo, konkretni prezenterzy radiowi, dJ-je, koledzy ze szkolnej ławki. Jest z nami w chwilach radości i wzruszeń. Piosenki przynoszą nam niezwykłe emocje, niosą ważkie treści. Amerykanie od dawna mają swoją tzw. American Songbook zbiór świetnych piosenek na każdą okazję, opisujących, podkreślających bądź ujarzmiających każdą niemal sytuację, która może nas spotkać. Czemu u nas nie miałoby stać się podobnie?

Tak właśnie przebiegała praca nad projektem Polskie Evergreeny, Piotr Łyszkiewicz zaproponował fantastycznym polskim artystkom wskazanie tych najlepszych, ich ulubionych lub też niezwykle ważnych piosenek . Potem trzeba było wspólnie z Artystkami i kierownikiem muzycznym tego koncertu Arturem Jurkiem dokonać wyboru .

jazz - koncerty w Trójmieście


W efekcie w programie tego niezwykłego koncertu znajdą się m.in. piosenki takie jak Okularnicy, Zielono mi, Na moście w Avignon, Serduszko puka w rytmie Cha-Cha oraz wiele innych, znanych, lubianych i szanowanych, wiecznie żywych w polskiej kulturze.

19 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni zaprezentują je Państwu wspaniałe damy polskiego jazzu: Monika Borzym, Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska i Aga Zaryan.

Towarzyszyć im będzie gościnnie Grzegorz Turnau oraz aranżer Artur Jurek ze swoim zespołem.
Najlepsze miejsce i czas, by Polskie Evergreeny, znalazły się na XX Ladies Jazz Festival i rozbrzmiały w Teatrze Muzycznym w Gdyni. A czy będą wśród nich również te najważniejsze dla Pani, Pana, Państwa? Najlepiej sprawdzić 19 lipca 2024 o g. 20.00!
lip 19

piątek, g. 17:00

Gdynia,
bilety 139 - 239 zł
Kup bilet
lip 25

czwartek, g. 20:00

bilety 119 - 189 zł
Kup bilet