Pomerania Trail - Odkryj Piękno Kaszub Luzino Sprawdź!
stat
PATRONAT

Pomerania Trail - Odkryj Piękno Kaszub Opinie (1)

Pomerania Trail są to biegi i marsze nordic walking po leśnych ścieżkach, szlakach i przełajach na Kaszubach. Sprawdź nasz piękny "Beskid Kaszubski" i zmierz się z jedną z 4 tras dla Biegaczy lub jedną z 2 dla Nordic Walking.

paź 10

sobota, g. 8:00 - 19:00

Barłomino, Słoneczna 12
Pomerania Trail to najnowszy projekt dla biegaczy i chodziarzy na Pomorzu. 12 października w małej wsi Luzino na Kaszubach odbędzie się I edycja tej imprezy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników cztery główne dystanse: Pomerania Ultra Trail 65km+, Pomerania Trail 41km+, Pomerania Trail 21km+ i Pomerania Trail 11km+, ostatnie dwa będą dostępne również dla maszerujących z kijkami (Nordic Wlaking).

Podczas imprezy nie zabraknie również rywalizacji dla dzieci i młodzieży pod szyldem "Biegów po Zdrowie", które w Luzinie odbywają się już od paru lat i sprowadzały na start ponad 500 dzieci i młodzieży. Dodatkowo będzie można wziąć udział w sztafecie 3x800 metrów z przeszkodami, gdzie na starcie na pewno zobaczymy przedstawicieli Nadleśnictwa Strzebielino oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie.

Gmina Luzino i okoliczne tereny słyną z przepięknych oraz mało odkrytych terenów przez turystów i sportowców. Trasy przebiegające przez tereny Nadleśnictwa Strzebielino na pewno uwiodą nie jednego biegacza dziewiczym krajobrazem, ale również będą obfitowały w dużą ilość podbiegów. To właśnie tutaj mamy największe przewyższenia na Pomorzu. Biegacze na trasach PT 65+ i PT 41+ będą wbiegali na najwyższą okoliczną górę - Jelenia Góra 221 m n.p.m. , natomiast krótsze dystanse również zahaczą o okoliczne góry w okolicach pradoliny rzeki Łeby. Suma podbiegów na kolejnych dystansach wygląda następująco: 65km+ (2000m +/-), 41km+ (1300m +/-), 21km+ (500m +/-), 11km+ (200m +/-). Na wszystkich dystansach czekają na biegaczy punkty żywnościowe, które dzięki wsparciu partnerom i sponsorom będą wyposażone w najbardziej niezbędne "smakołyki".

Pomerania Ultra Trail 65 km+ (2000m +/- ) - bieg
Pomerania Trail 41 km+ (1300m +/- ) - bieg
Pomerania Trail 21 km+ (500m +/- ) - bieg i nordic walking
Pomerania Trail 11 km+ (200 +/-) - bieg i nordic walking
Pomerania Kids - biegi dzieci i młodzieży - 200/500/1000m

Miasteczko Zawodów będzie znajdowało się w pięknie usytuowanym Parku im. Gerarda Labudy w Luzinie, gdzie będzie zlokalizowany Start i Meta Pomerania Trail. W miasteczku zawodów przewidziane są również atrakcje dla kibiców: muzyka na żywo, foodtrucki, stoiska promocyjne i kaszubskie przysmaki od Luzińskiego Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie można również śledzić rywalizację na żywo biegaczy na najdłuższym dystansie.

Biuro Zawodów będzie zlokalizowane na nowocześnie oddanej Sali sportowej przy SP nr 1 w Luzinie. Sala będzie również udostępniona biegaczom dzień przed zawodami w piątek od godziny 19.00. Zawodnicy będą mogli odebrać pakiety i spokojnie wypocząć przed startem głównego dystansu który rusza w sobotę równo o godzinie 8:00.

Zapisywać można się on-line pod tym adresem: https://zapisy.pomerania-sports.pl/ Do końca sierpnia obowiązuje tańsza opłata wpisowa na wszystkie dystanse, kolejny próg mniejszych opłat trwa do końca września, a następnie do 8 października. Po tym terminie można zapisać się jedynie w biurze zawodów.

Zawody mają zagościć w tych terenach na dłużej, a realizacja tego projektu odbywać się będzie dzięki wsparciu Gminy Luzino, Pomorskiego Zrzeszenie LZS oraz Marszałkowi Województwa Pomorskiego.

Głównym organizatorem wydarzenia jest ekipa Stowarzyszenia Pomerania Sports, które na swoich wcześniejszych imprezach sportowych udowodniła, ze potrafi wycisnąć z terenu co się da i pokazać najpiękniejsze zakątki Kaszub.

Wszystkie informacje dotyczące Pomerania Trail 2019 Luzino, znajdziecie na stronie zawodów http://trail.pomerania-sports.pl/ oraz w mediach społecznościowych jako @PomeraniaTrail

Informacja o biletach

  • Kontakt
    600-624-090
Zapisywać można się on-line pod tym adresem: https://zapisy.pomerania-sports.pl/ Do końca sierpnia obowiązuje tańsza opłata wpisowa na wszystkie dystanse, kolejny próg mniejszych opłat trwa do końca września, a następnie do 8 października. Po tym terminie można zapisać się jedynie w biurze zawodów.

Czytaj także