Pomorska Liga Akademicka w Duathlonie Szkoła Tenisa Diłaj Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pomorska Liga Akademicka w Duathlonie jest połączeniem rywalizacji w dwóch "rakietowych" dyscyplinach sportu - badmintonie oraz w tenisie ziemnym.  Turnieje Pomorskiej Ligi Akademickiej w Duathlonie odbywać się będą raz w miesiącu w okresie październik 2021 - czerwiec 2022 oraz październik 2022 - czerwiec 2023.  W ramach każdego z nich zaplanowane jest 8 turniejów podstawowych oraz jeden finałowy - kończący dany tour. 

Zarówno w tenisie, jak i w badmintonie rywalizować będą ze sobą pary deblowe. Będą je mogły utworzyć dwie kobiety, dwóch mężczyzn lub kobieta i mężczyzna. W ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej w Duathlonie uczestnicy rywalizować będą w dwóch cyklach turniejowych (tenisa oraz badmintona), dla których prowadzona będzie jedna klasyfikacja generalna. Ponadto, prowadzone będą klasyfikacje najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach pod względem liczby wygranych meczów oraz zdobytych punktów. Oprócz wspólnej klasyfikacji dla obu dyscyplin, prowadzone będą oddzielne klasyfikacje - badmintonowa oraz tenisowa, co uatrakcyjni rywalizację. 

W Pomorskiej Lidze Akademickiej w Duathlonie mogą uczestniczyć studenci wszystkich polskich uczelni oraz osoby spoza środowiska akademickiego. Turnieje będą miały charakter otwarty, możliwość zarejestrowania na nie będą miały drużyny z całego kraju.

Udział w turnieju jest bezpłatny.

Uczestnikom zapewniony zostanie niezbędny sprzęt sportowy.


Aby wziąć udział w turnieju należy każdorazowo wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres PLAwDuathlonie@gmail.com najpóźniej na dwa dni przed planowanymi rozgrywkami.

Zgłoszenie powinno zawierać imiona i nazwiska osób biorących udział w turnieju. Transmisje ze wszystkich turniejów zobaczyć można  w Internecie. Sprawdźcie sami, jak wyglądały nasze dotychczasowe turnieje!