Impreza już się odbyła

Pomorska Liga Unihokeja

Już w najbliższą niedzielę rozgrywki wznawia Pomorska Liga Unihokeja. Po kilku miesiącach przerwy na trójmiejskie parkiety wracają unihokeiści z Pomorza. W nadchodzącym sezonie w lidze wystąpi siedem zespołów.

paź 1-2

wtorek - środa, g. 18:45

Gdańsk,
Wstęp wolny
Będą to UKS Ósemka Wejherowo (zeszłoroczny mistrz PLU) ZONE Team INTERPLASTIC (II zespół poprzedniego sezonu) TLU Toruń (zdobywca trzeciej lokaty) Team Gdańsk (piąte miejsce w zeszłym sezonie) FC Chylonia (szóste miejsce poprzednich rozgrywek) oraz dwóch debiutantów Floorball Team Rumia zespół który reaktywował się po blisko 8 latach przerwy oraz doskonale znana wszystkim fanom unihokeja ENERGA Olimpia Osowa tym razem w męskiej odmianie.

Regulamin rozgrywek nie uległ znaczącym zmianą mecze będą trwały 3x15 minut z zatrzymywanym czasem na ostatnie 2 minuty każdej tercji a w rozgrywkach wezmę zawodnicy, którzy ukończyli 15 rok życia.

Drobną zmianą będzie za to ilość zawodników z ważnymi licencjami zawodniczymi Polskiego Związku Unihokeja gdyż w tym sezonie każdy zespół może posiadać ich maksymalnie trzech bez względu na kategorię wiekową zawodnika oraz płeć. W zeszłym sezonie jako zawodnicy licencjonowani liczyli się tylko mężczyźni grający w ekstralidze.

W najbliższej kolejce bardzo ciężkie zadanie będzie na pewno czekało debiutującą w rozgrywkach Energę, która zespół oparła na swoich młodych adeptach. Przyjdzie im się zmierzyć z Mistrzem oraz Vicemistrzem poprzedniego sezonu. Niezwykle interesująco zapowiadają się mecze pomiędzy TLU Toruń oraz Floorball Team Rumia który mimo iż jest debiutantem w Pomorskiej Lidze to posiada wielu doświadczonych zawodników i może sporo namieszać w nadchodzącym sezonie!

Mecze najbliższej kolejki będą sędziowali znani pomorscy sędziowie Pan Marcin Rozmiarek oraz Pan Krzysztof Mielewczyk
Zapraszamy wszystkich serdecznie w niedzielę 13 października od godziny 10:00 do zespołu szkół nr.14 w Gdyni Dąbrowej przy ulicy Nagietkowej 72. Wstęp wolny!