Pomysłowe mebelki z gąbki

miejsce Teatr Szekspirowski
adres Gdańsk, Wojciecha bogusławskiego 1
kasy 58 351-01-01
czas trwania: 1 godz. 20 min. (1 przerwa)
Pomysłowe mebelki z gąbki
Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi

POMYSŁOWE MEBELKI Z GĄBKI opowiadają o zdegradowanej społeczności, która traci wiązania i wewnętrzną strukturę. Ludzie nie szanują siebie nawzajem. To spektakl o zbydlęceniu, zidioceniu, które nas wszystkich dotyka, a jednocześnie o tęsknocie za wartościami, które uległy erozji, a których brak powoduje, że jesteśmy w poważnych tarapatach - nie mamy się do czego odnieść, nie mamy możliwości ratunku - mówi Mariusz Grzegorzek, reżyser spektaklu. Wtóruje mu Karol Nowiński, student IV roku Wydziału Aktorskiego - Razem jesteśmy tylko na niby - w wirtualnych grupach na portalach społecznościowych. W spektaklu pokażemy społeczność huculską, która potrafiła zachwycać się sobą, naturą; dla której ważna była jakaś wyższa siła, wyższy porządek. Chcielibyśmy, by ludzie, którzy przyjdą do Teatru się nad tym zastanowili - że warto być razem, ale razem TAK NAPRAWDĘ.

"To gęsta, pulsująca, kolażowa struktura. Dwadzieścia różnych scen. Całość paranoiczna, w poetyce dadaistów, kabareto-horroro-wieczór poetycki. Jest tu groteska, jest poczucie humoru, coś żałosnego, coś poetyckiego i pięknego. [...] A skąd wzięły się POMYSŁOWE MEBELKI Z GĄBKI? - Poczuliśmy rodzaj frustracji życiem społeczno-politycznym, frustracji Polakami jako narodem, którego jesteśmy przecież częścią. Ta frustracja potrzebowała jakiegoś ujścia - jest nim ten spektakl" - mówi reżyser spektaklu.

Reżyseria, dramaturgia, scenografia: Mariusz Grzegorzek
Kostiumy: Tomasz Armada
Opieka muzyczna: Leszek Kołodziejski
Opieka wokalna: Izabela Połońska
Opieka choreograficzna: Mateusz Rzeźniczak

Występują: Izabela Dudziak, Mateusz Grodecki, Faustyna Kazimierska, Karol Nowiński, Piotr Pacek, Anna Paliga, Zuzanna Puławska, Robert Ratuszny, Aleksandra Skraba, Michał Surosz, Ksenia Tchórzko, Filip Warot, Elżbieta Zajko