stat
Impreza już się odbyła

Życie jest za krótkie, aby podziwiać nasz region tylko w weekendy, bądź podczas urlopów. Wiosną i latem, gdy dzień jest już długi warto to wykorzystać i wybrać się z nami na ciekawą wycieczkę po pracy z przewodnikiem terenowym. Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na nową serię popołudniowych wycieczek, które odbywają się w poniedziałki od czerwca po wrzesień. Trasy wędrówek wiodą przez ciekawe okolice w obrębie najbliższych okolic Trójmiasta. Wycieczki zwykle realizujemy w formie pętli, ale zdarzą się także trasy liniowe, do których dojechać będzie można komunikacją miejską: autobusem lub pociągiem. Najbliższy temat to wędrówka przez liczne wzniesienia i śródleśne polany przypominające Bieszczady. 12 km trasa, którą zaplanowaliśmy zalicza liczne punkty widokowe w tym platformę, która znajduje się na szczycie Jeleniej Góry, liczącej 221 m n.p.m. Na trasie zobaczymy także słynne Wąwozy Paraszyńskie oraz Kamienne Mosty. Wędrówce towarzyszyć będą malownicze kaszubskie pejzaże nad malowniczą doliną rzeki Łeby. Na dobre podsumowanie wędrówki rozpalimy ognisko i trochę pobiesiadujemy, bo w końcu każdy dzień tygodnia dobry jest na imprezę.

sty 27

poniedziałek, g. 18:30

Gdańsk Królewska Dolina, droga gruntowa za...
bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
maj 11-13

niedziela - wtorek, g. 18:00 - 08:00

Gdynia,
bilety 699 zł
Zobacz jak wyglądają nasze popołudniowe wędrówki po regionie



1. Co zobaczymy na naszej trasie?

>  Rezerwat Przyrody Paraszyńskie Wąwozy

Rezerwat Przyrody Paraszyńskie Wąwozy został utworzony dla ochrony bardzo licznych jak na ten region naszego kraju źródlisk i związanej z nimi roślinności, a także rzadkich i chronionych gatunków roślin i zwierząt. Ciekawostką jest tu występowanie roślin o charakterze podgórskim, gdyż różnice poziomów między wąwozami a szczytami tutejszych wzgórz są bardzo znaczne.

>  Jelenia Góra

Jest najwyższym wzniesieniem na terenie tutejszych lasów, mierzy ponad 220 m n.p.m. Na szczyt wiedzie jedna z tutejszych ścieżek dydaktycznych, która mozolnie pnie się ku górze pokonując liczne głębokie wąwozy. Wisienką na torcie jest jednak sam szczyt góry, na której znajduje się drewniana platforma widokowa. Obserwując z niej widoki na lokalne wzgórza i doliny często mówi się o tym rejonie jako Bieszczady Północy.

> Kamienne Mosty

To bardzo ciekawy ewenement, który na pierwszy rzut oka wygląda jak wysoki nasyp kolejowy. Są to jednak kamienne umocnienia drogi nad głęboko wciętym przepustem. Nieznana jest dokładna historia ich powstania i przeznaczenia, ale prawdopodobnie powstały w okresie międzywojennym bądź na przełomie wieków. Mogły służyć komunikacji pomiędzy istniejącymi wtedy osadami, gospodarce leśnej lub udostępnieniu terenu do polowań, niwelując stromizny na pokonywanej drodze.

> XIX w. dwór szlachecki w Paraszynie

To urocze miejsce, niestety z roku na rok popada w coraz większą ruinę. W latach 1493-1601 właścicielem był von Jeckel. Kolejnymi gospodarzami były rody: von Borsche, von Sdune, von Bochen, von Paraski, oraz von Zelewski. Po nim wieś odziedziczyła jego córka Anne Marie, która wyszła za mąż za majora Ernsta von Bessera. To on był ostatnim właścicielem Paraszyna. Później jego historia była bardzo zawiła, a sam obiekt kilkakrotnie był przebudowywany. W końcu po ciężkich czasach, w latach 90. mieścił się tam elegancki hotelik i restauracja myśliwska, jednak w ostatnich latach XIX-wieczny dwór szlachecki popadł w ruinę i w takim też stanie jest po dzisiejszy dzień.

Początek tygodnia to też wspaniały czas na wybranie się w teren, szczególnie na krótką, niewymagającą trasę nieopodal Trójmiasta. 10-12 km wycieczki skierowane są do osób początkujących oraz tych wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek niewielkim nakładem sił. Więcej zdjęć ()

Początek tygodnia to też wspaniały czas na wybranie się w teren, szczególnie na krótką, niewymagającą trasę nieopodal Trójmiasta. 10-12 km wycieczki skierowane są do osób początkujących oraz tych wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek niewielkim nakładem sił.

fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto

Początek tygodnia to też wspaniały czas na wybranie się w teren, szczególnie na krótką, niewymagającą trasę nieopodal Trójmiasta. 10-12 km wycieczki skierowane są do osób początkujących oraz tych wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek niewielkim nakładem sił.

fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto



1. Do kogo skierowana jest wędrówka?

Wędrówka adresowana jest do dorosłych i młodzieży, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, a także lubią obserwować dziką przyrodę. Ze względu na szacunek wobec mieszkańców tych okolic, psy można wziąć jedynie na smyczy lub lince.

Dołączając do naszej grupy z pewnością poznasz ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi. Będziesz miał(a) wiele okazji do pogawędek i wymiany doświadczeń.

2. Jak się ubrać, co zabrać?

Ubiór należy dostosować do pogody. Polecamy ubrać się w oddychającą, nie krępującą ruchów odzież sportową. Wygodne obuwie sportowe/trekkingowe to podstawa udanej wędrówki. Wędrując wiosną bądź latem warto pamiętać także o jakimś preparacie odstraszającym komary. Należy zabrać ze sobą także prowiant oraz coś do picia.
Jeżeli lubisz robić zdjęcia zabierz aparat. Tam jest naprawdę pięknie !

3. Trasa i czas marszu:

Dystans do pokonania: ok. 12 km
Tempo marszu: turystyczne, ale bez zamulania (+/- 4 km/h)
Czas przebycia wraz z postojami: max. 3 godziny
Poziom: podstawowy+

4. Ognisko na zakończenie wędrówki:

Na koniec wspólnej przygody rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym.
Organizator zapewnia do tego celu podpałkę, drewno, metalowe widełki do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę.
Uczestnicy organizują we własnym zakresie: zakąski, kiełbaski, napoje, talerzyki, sztućce itp.

Nasze wycieczki pozwalają poznać ciekawych ludzi w różnym wieku, których łączy ta sama pasja aktywnego wypoczynku. Spotykamy się w terenie na spacerach i wizytach miejskich, wędrówkach, rowerach oraz spływach kajakowych. Więcej zdjęć ()

Nasze wycieczki pozwalają poznać ciekawych ludzi w różnym wieku, których łączy ta sama pasja aktywnego wypoczynku. Spotykamy się w terenie na spacerach i wizytach miejskich, wędrówkach, rowerach oraz spływach kajakowych.

fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto

Nasze wycieczki pozwalają poznać ciekawych ludzi w różnym wieku, których łączy ta sama pasja aktywnego wypoczynku. Spotykamy się w terenie na spacerach i wizytach miejskich, wędrówkach, rowerach oraz spływach kajakowych.

fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto



5. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Paraszyno, przystań kajakowa nad rzeką Łebą
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 18:30, sprawdzenie obecności i wymarsz

Na spóźnialskich nie czekamy, więc warto być chwilę wcześniej.
Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w tym samym miejscu

6. Wspólny transport jest bardziej ekonomiczny!

Jeśli nie masz własnego transportu, bądź go masz, a nie chcesz wozić ze sobą powietrza, zgłoś ten fakt organizatorowi mailowo, najpóźniej do poniedziałku do godz. 12:00. W razie możliwości wymienimy uczestników kontaktami. Dla ułatwienia kontaktu podaj miasto, dzielnicę, okolice oraz nr telefonu do kontaktu.

7. Zgłoszenia i opłaty:

>>> ZAREJESTRUJ SIĘ przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy

lub

- mailowo na adres: gr3miasto@gmail.com
W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres mailowy.
Pamiętaj, że nie zawsze jesteśmy w biurze, więc odpowiedź otrzymasz do 24 godzin.

W mailu zwrotnym wysyłamy nr konta do przelewu lub nr BLIK

Wpisowe:

Płatne przelewem na konto lub blikiem, do niedzieli 23.06.2024 r. do godz.16:
-25 zł od osoby

Płatne w gotówce na zbiórce lub blikiem przy zgłoszeniach późniejszych
-40 zł od osoby

Dzieci i młodzież są pełnopłatnymi uczestnikami wycieczki

Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Tym razem celem poniedziałkowej wycieczki po regionie są wzgórza i Wąwozy Paraszyńskie. 12 km trasa, którą zaplanowaliśmy zalicza liczne punkty widokowe w tym platformę, która znajduje się na szczycie Jeleniej Góry, liczącej 221 m n.p.m. Więcej zdjęć ()

Tym razem celem poniedziałkowej wycieczki po regionie są wzgórza i Wąwozy Paraszyńskie. 12 km trasa, którą zaplanowaliśmy zalicza liczne punkty widokowe w tym platformę, która znajduje się na szczycie Jeleniej Góry, liczącej 221 m n.p.m.

fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto

Tym razem celem poniedziałkowej wycieczki po regionie są wzgórza i Wąwozy Paraszyńskie. 12 km trasa, którą zaplanowaliśmy zalicza liczne punkty widokowe w tym platformę, która znajduje się na szczycie Jeleniej Góry, liczącej 221 m n.p.m.

fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto



7. Świadczenia:

- Opieka przewodnika na trasie wędrówki,
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów,
- Organizacja ogniska (patrz punkt 4.)
- Pamiątkowe zdjęcia po wędrówce.

8. We własnym zakresie:

- Dojazd:
+ możliwy wspólny z innymi uczestnikami (mowa o tym w pkt 6);

ZAPRASZAMY !

Wędrówkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
WWW: GR3miasto.pl
Facebook.com/GR3miasto/
Mail: gr3miasto@gmail.com
tel.+ 48 502 778 115

Zobacz inne nasze wideo relacje z wędrówek w tym roku:

>>> wędrówka przez wydmy i klify Mierzei Wiślanej
>>> wędrówka przez lasy nadmorskie i Wydmy Lubiatowskie
>>> wędrówka puszczę Słowińskiego Parku Narodowego
>>> wędrówka przez Park Narodowy Bory Tucholskie
>>> zimowy wyjazd wędrowny w Gorczański Park Narodowy


Zobacz inne wideo relacje, na naszym kanale Youtube