Projektronia GAK zaprasza na nietuzinkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18:00. Muzyka wiele ma imion, jednak w tę sobotę chcemy zaproponować Wam męskie głosy przy różnych akompaniamentach.
Co czeka Was w sobotę 30.04.2022 o godz. 18:00?Podczas koncertu ubranego w formę teatralną, usłyszycie popularne utwory operowe w nowoczesnych aranżacjach. W spektaklu POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku. Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych, zaprosi Was w podróż po konwencjach muzycznych od opery, po techno, pop, piosenkę aktorską, rock, a nawet pojawi się karaoke. Jest to propozycja dla osób, które uważają, że muzyka klasyczna nie jest dla nich, ale również dla melomanów i fanów muzyki popularnej.
muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście
Podczas wydarzenia można jeść popcorn. Bezpośrednio po przedstawieniu odbędzie się rozmowa z artystami.Więcej o POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku! Lubisz operę? Świetnie! Nie lubisz? Jeszcze lepiej! Przyjdź i zobacz, jak można zmienić operę w pop, techno czy rock. Podczas performance'u rozmontujemy najbardziej elitarną ze sztuk i wrócimy do jej początku, gdy opera była podobna do współczesnego kina. W krótki sposób fabułę większości oper można podsumować słowami w operze baryton kocha sopran, sopran kocha tenora, a tenor kocha siebie. A co z barytonem? Co stałoby się, gdyby to on był gwiazdą? Prosty bit, jeden wokalista i maszyna losująca, która wybierze piosenki. Oczywiście o miłości. Spodziewaj się Mozarta z Elvisem Presleyem i Wagnera z Szekspirem. Spodziewaj się wszystkiego.
Produkcja: Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych
Obsada: Przemysław Piskozub
Reżyseria: Mateusz Brodowski
Kompozytor: Adam Potera
Choreografia: Aleksandra Nowakowska
Wideo: Mateusz Wasiucionek, Aleksandra Nowakowska
STOWARZYSZENIE FORM ARTYSTYCZNIE NIEOCZYWISTYCH (SPIŻARNIA FAN)
Tworzymy nowe formy i odkurzamy stare, by dzielić się sztuką z innymi i wspierać młodych twórców. Chcemy tworzyć i propagować sztukę, rozwijać talenty, szukać nowych form wyrazu, będąc jednocześnie aktywnym słuchaczem swoich odbiorców. Tworzyć dla, ale nie pod, widza. Aktywizować społeczeństwo do partycypacji w sztuce.
Wiek: 16+