Porozmawiajmy ze sobą jak w kinie: warsztaty scenariopisarskie online z tworzenia dialogowej sceny filmowej Online Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Porozmawiajmy ze sobą jak w kinie: warsztaty scenariopisarskie online z tworzenia dialogowej sceny filmowej

  • sobota - niedziela, 10 - 11 kwietnia, godz. 11:00 - 14:00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Wspólne konstruowanie opowieści stanowi doskonały punkt wyjścia do wymiany zdań i lepszego poznania się. Zapraszam do porozmawiania ze sobą za pośrednictwem fikcyjnych bohaterów opowieści. Nie będzie to jednak zwykła rozmowa - będzie ona podlegała wszelkim scenariopisarskim regułom.

6 - 27 października 2021, g. 17:30

Gdańsk,

1 sierpnia - 31 października 2021

Gdynia
Na warsztatach uczestnicy będą mieli za zadanie napisać dramatyczną scenę filmową, korzystając z technik i form zapisu stosowanych w scenariuszu filmowym: wskazówki sceniczne, dialogi, język filmowy, odpowiednia budowa.

Uczestnicy w swojej scenie będą musieli zbudować odpowiednią scenerię, opisać działania bohaterów, a przede wszystkim stworzyć między bohaterami pełnoprawny filmowy dialog.

Na warsztatach - poza zadaniami, czyli warstwą praktyczną - pojawi się także warstwa teoretyczna, z której dowiemy się, m.in.:
- jakie są metody konstruowania sceny i dialogu;
- jakie dramaturgiczne zabiegi możemy zastosować w scenie i dialogu;
- co to znaczy, że dialog powinien być wizualny;
- jak nie konstruować dialogu, jakie elementy należy z niego usuwać;
- czym różni się dialog filmowy od dialogu w prozie i codziennej mowy.

Całość zostanie zobrazowana przykładami ze scenariuszy, podręczników scenariopisarstwa i doświadczeń twórczych i zawodowych prowadzącego. Każdy z uczestników na dzień przed rozpoczęciem warsztatów drogą mailową otrzyma skrypt zawierający wszelkie materiały i zadania, które zostaną wykorzystane w warsztatowej pracy.

Jak zgłaszać się na warsztaty?
Na warsztaty należy zgłaszać się pod adresem mailowym: piotrszulc1983@gmail.com

Kto może wziąć udział w warsztatach?
Każdy zainteresowany powyżej piętnastego roku życia. Grupa uczestników warsztatów będzie liczyła do dwudziestu osób.

Czy podczas zgłaszania się lub na same warsztaty trzeba coś przygotować?
Na warsztaty nie trzeba niczego przygotowywać. Wszystko, co potrzebne, zostanie zawarte w przesłanym uprzednio skrypcie z materiałami i zadaniami.

Czy zgłaszając się na warsztaty, trzeba wziąć udział w obu spotkaniach warsztatowych?
Zachęcam do tego, każde ze spotkań warsztatowych będzie posiadało bowiem inny program, aczkolwiek nie jest to konieczne.

Prowadzący warsztaty:
Piotr Szulc, urodzony w 1983, autor scenariuszy do filmów aktorsko-animowanych, komiksów, gier miejskich i muzealnych, narzędzi multimedialnych, szkoleń. Autor kilkudziesięciu projektów warsztatów (koncepcja, prowadzenie) dotyczących pisania scenariuszy, tworzenia komiksów oraz gier, m.in. przy okazji festiwali: ANIMATION NOW!, CUDAWIANKI, TRANSVIZUALIA, MIASTO SŁOWA, LITERACKI SOPOT, MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSÓW I GIER W ŁODZI.

Projekt realizowany i dofinansowany w ramach programu "Otwarty IKM" ( zgodnie z porozumieniem).

Czytaj także