Potańcówki w Domu Zdrojowym Dom Zdrojowy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Potańcówki w Domu Zdrojowym

Brzeźno, czyli pierwsze kąpielisko nad Zatoką Gdańską dawniej było niezwykle popularnym kurortem. Odwiedzający je licznie letnicy korzystali nie tylko z dobrodziejstw uzdrowiska, ale również z szerokiej oferty kulturalnej i rozrywkowej. Chcąc ożywić idee kurortowego wypoczynku zapraszamy na cotygodniowe potańcówki połączone z warsztatami tanecznymi, które odbywają się w każdą sobotę wakacji od 17:00 do 20:00. Zapraszamy latem do Brzeźna!

W najbliższą sobotę 27 lipca o 17:00 dajcie się zarazić swingowym bakcylem podczas ostatniej w tym sezonie potańcówki. Towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo w wykonaniu Swinging Promised Band.Swing jest określeniem grupy tańców, które rozwinęły się razem ze swingowym stylem w muzyce jazzowej w latach 1920-1940. Podczas Złotej Ery Swinga istniało wiele stylów tańca swingowego, jednak do dzisiaj przetrwało tylko kilka z nich. Genialny w swej prostocie, bez określonych reguł i sztywnej ramy, pełen szaleństwa i ekspresji, najradośniejszy ze wszystkich tańców na świecie Lindy Hop! Jest on najpopularniejszym tańcem swingowym i przygodę ze swingiem dobrze jest zacząć właśnie od niego.

Naszymi przewodnikami po świecie lindy hop będą Agnieszka Pluwak i Konrad Pruśniewski.
Agnieszka zaczęła tańczyć w wieku 7 lat. Trenowała m.in. taniec towarzyski, afro, hip-hop oraz modern i broadway jazz. Duże doświadczenie oraz zarażanie entuzjazmem naturalnie skierowały Agnieszkę w stronę nauczania. Tańca nowoczesnego i towarzyskiego uczyła m.in. w Niemczech i Hiszpanii. Prowadząc zajęcia stale poszukuje nowych metod przekazywania wiedzy, inspiracji oraz rozwoju każdego z uczestników.

Konrad od dziecka ćwiczył japońskie sztuki walki, dzięki którym rozwinął umiejętności ruchowe niezwykle cenne w tańcu, np. płynność ruchu, zwinność, świadomość ciała. W 2013 roku porzucił rękawice bokserskie na rzecz lindy hop oraz bluesa. W czasie zajęć zwraca uwagę na pracę całem ciałem oraz dobre połączenie w parze.

Wspólny taniec otworzył im nowe ścieżki kariery. Od kilku lat razem tańczą bluesa, lindy oraz rozwijają własny styl slow lindy/slow dance. Postawili na kreatywność, improwizację i muzykalność. W czasie zajęć nacisk kładą na jakość ruchu oraz jego zrozumienie. We dwójkę są zdecydowanymi wrogami schematów i żyją radośnie w przekonaniu, że na parkiecie ciało powinno współgrać z muzyką. Warsztaty i zajęcia prowadzili już m.in. w Hiszpanii, Francji, Irlandii, Luksemburgu, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, oraz w Wlk. Brytanii!

Swingin Promised Band to septet pod kierownictwem kontrabasisty i tancerza, Michała Mościckiego. Sekcja rytmiczna (kontrabas, perkusja, gitara) rozrusza Wasze stopy, a klasyczna sekcja dęta (puzon, trąbka, saksofon altowy i saksofon tenorowy) porwie w szaloną podróż w Złotą Erę Swingu. Swingowe evergeeny wykonujemy we własnych aranżacjach napisanych tak, by dobrze się Wam tańczyło lindy, shaga czy balboa. Nazwa nawiązuje do Łodzi, w której powstał zespół, oraz do szkoły tańca (Swingin' Promised Land), dzięki której zespół zaczął grać. Zapraszamy na parkiet!PROGRAM POTAŃCÓWEK W DOMU ZDROJOWYM
LIPIEC/SIERPIEŃ 2022
17:00-20:00


2 lipca Lindy hop
9 lipca Salsa kubańska
16 lipca Milonga tango
23 lipca Collegiate Shag
30 lipca Potańcówka ludowa z udziałem zespołu Kapela od 100dni
6 sierpnia Milonga tango
13 sierpnia Salsa kubańska
20 sierpnia Potańcówka ludowa z udziałem zespołu
27 sierpnia ZAKOŃCZENIE WAKACJI
17:00-22:00 Swing, z udziałem zespołu Swinging Promised

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie