stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

POWER OF LIFE - wernisaż malarstwa Joanny Kotowicz-Buczyńskiej wraz z koncertem Michała Sołtana oraz prezentacją win z winnicy Villiera.

3 - 30 stycznia 2025, g. 9:00 - 18:00

Wstęp wolny
sty 31-2.02

piątek - niedziela, g. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny
W niedzielny letni wieczór w Sopocie, w przestrzeniach urokliwego butikowego hotelu Villa Antonina i jego ogrodu, odbędzie się wernisaż malarstwa Joanny Kotowicz-Buczyńskiej, artysty plastyka i projektantki biżuterii.

koncerty w Trójmieście


Obrazy z cyklu "Power Of Life" nawiązują do kolekcji biżuterii pod tą samą nazwą, sygnowanej autorską marką Victoria Bramin, której premiera odbyła się w ubiegłym roku, podczas Gali Amberlook Trends & Styles 2016, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Kolekcja biżuterii "Power Of Life" zaprezentowana została wówczas podczas pokazu mody wraz z kwiatowymi sukniami Michała Starost pod wspólną nazwą "Mechanic Flowers". Prezentowana była również podczas pokazów mody Fashion Expo w Szczecinie, Fashion Able East w Białymstoku oraz podczas wieczoru multibrandowego Anny Szubert i Personal Branding Polska, "Marka Wspiera Markę", w Muzeum Miasta Gdyni.

Obrazy z cyklu "Power Of Life", to malarskie zbliżenia interpretujące delikatną i szklistą naturę struktur misternie preparowanych z żywicy płatków kwiatów, łączonych ze srebrnymi listkami i łodygami, słonecznym bursztynem bałtyckim oraz szklanymi kryształami. To przełożenia kompozycji pełnych świetlistego blasku, które przybrały jako biżuteria formę kolii, brosz, pierścieni, tiar i fascynatorów, a na powierzchni płócien w malarskich pociągnięciach pędzla rozlały się barwnymi plamami obwiedzionymi niekiedy lapidarnym konturem, tworząc abstrakcyjny kadr zawarty w kwadracie.

Joanna Kotowicz-Buczyńska od 2005 roku związana jest z Gdańskiem, gdzie prowadziła, ponad dekadę, artystyczną pracownię Victoria Bramin Studio. Zainicjowała także Osowski Salon Kulturalny oraz Ambericon - projekt promujący bursztyn bałtycki, Gdańsk - Światową Stolicę Bursztynu, polskich projektantów biżuterii i artystów plastyków. Kurator Salonu Artystycznego Alegorii Kultury Trójmiejskiej, promującej trójmiejskich artystów i projektantów mody.
Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest również absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, gdzie obroniła z wyróżnieniem pracę dyplomową z jubilerstwa.

Dwukrotna stypendystka prestiżowego stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Swoją artystyczną pasję realizuje poprzez tworzenie unikatowej biżuterii oraz malarstwo.


Sopockiemu wernisażowi towarzyszył będzie, jak na energię mocy życia przystało, autorski koncert pełen pozytywnej, radosnej energii Michała Sotłana - młodego i lubianego multiinstrumentalisty, wokalisty, gitarzysty, kompozytora, performera i edukatora.

Zagra on na dobry początek "Najlepiej" - utwór z jego najnowszego singla, a potem m.in. "Pan Sowa" czy "Weź" oraz poprowadzi gości w świat dźwięków gitarowych, jazzowych, popowych i rockowych.

Michał Sołtan związany twórczo jest z Warszawą i Sopotem. Absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty "IQ" 2011 r. oraz "Mallada" 2015 r.

Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Zorganizował około 30 autorskich warsztatów "Uwolnij muzykę" oraz zagrał 60 koncertów, na których można usłyszeć m.in. singiel "Pan Sowa".

Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox.

W lutym 2016 powrócił z Imagination Quartet dając niezapomniany koncert w Klubie 12 on 14 w Warszawie.
Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance "MaloGranie", podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu "Mewy Origami", zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską.

Pod koniec 2016 roku założył kanał "Muzyk w formie" na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców
i ludzi kultury.

Zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, wspiera pomoc domom dziecka a także akcję uświadamiającą o FASD, w ramach organizacji Rotary-Warszawa Żoliborz.

W ciągu muzycznego życia akompaniował, grał, współpracował lub nadal współpracuje z wieloma artystami :
Shannon Corey, Marta Podulka, Danuta Błażejczyk, Małgorzata Markiewicz, Ania Teliczan, Justyna Majkowska, Marta Zalewska, Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Krawczyk, Adam Lampert, Ireneusz Wojtczak, Maciej Moszyński, Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary), Mateusz Krautwurst, Marcin Pendowski (Pendofsy, FISZ), Maciej Zmierzchowski (NIECHĘĆ), Tomek Torres (AFROMENTAL), Marek Stefankiewicz, Robert Obcowski, Adam Lewandowski, Tomasz "Harry" Waldowski (LEMON), Marcin Kajper (RAY WILSON), Robert Pludra (ALTERS), Paweł i Piotr Zalewscy (ALTERS, RITA PAX), Glenn Mayer (BLENDERS), Michał Tomaszczyk, Bartek Pietch (BIBOBIT), Piotr Remiszewski, ENEJ i z wieloma innymi .

Wieczorne wydarzenie urozmaici również prezentacja i degustacja wyjątkowych win z winnic Vielliera Wines. Na przedłużenie dnia uwolnimy afrykańskie słońce z butelek starannie wyselekcjonowanych win pochodzących z RPA. Degustacja będzie idealną okazją do poznania południowoafrykańskich smaków i aromatów oraz ciekawych historii, które stoją za wybranymi winami.

Partner wydarzenia KaapVino - Finest Wines of South Africa jest afrykańsko-polską spółką joint venture, której misją jest wprowadzanie na polskie stoły najlepszych win z wyselekcjonowanych winnic Republiki Południowej Afryki z Western Cape (Cape Town i Stellenbosch).

Firma mieści się w Trójmieście, ale dzięki magazynowi centralnemu posiada zasięg ogólnopolski. Specjalizuje się w dostawach dla hoteli, restauracji oraz sklepów specjalistycznych. Organizuje kursy, szkolenia, pokazy i degustacje.
Villiera Wines jest jedną z największych rodzinnych winnic w słynnym winiarskim regionie Stellnebosch, Western Cape (RPA). Od lat jest wlasnością rodziny Grier, a główny wine maker Jeff Grier jest absolwentem Wydziału Uprawy Winnej Latrośli i Enologii (Department of Viticulture and Oenology) na Uniwersytecie Stellenbosch.

Villiera Wines jako pionierskie przedsiębiorstwo produkujące wina gatunkowe, nagrodzone członkostwem Biodiversity of Wine Initiative (Inicjatywy Bioróżnorodności Win), czynnie bierze udział w ochronie środowiska.

Każda butelka Villiera Wines oznaczona jest certyfikatem jakości: Integrity & Sustainability, wydanym przez South Africian Wine Industry Information & Systems. Certyfikat ten gwarantuje najwyższą jakość win w połączeniu z naturalnym i nieinwazyjnym sposobem produkcji. Villiera specjalizuje się w produkcji wina musującego metodą szampańską, tzw. Cap Classique, ale doskonałą reputację zawdzięczają również winom Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Cabernet Sauvignon i Pinotage.

Szczególnej uwadze polecane jest wyjątkowe białe wino Jasmine oraz Chenin Blanc 2015 (90 punktów Parkera), jak i jego wersja beczkowana (Barrel Fermented Chenin Blanc).

Tego wyjątkowego wieczoru poczęstunek w formie bankietu, w kolorach i smakach nadmorskiego lata, przygotuje mieszcząca się w Villa Antonina w Sopocie Restauracja Projekt36, zaliczana w ostatnim roku do 100 najlepszych restauracji w Polsce.

W wydarzeniu uczestniczyć będą zaproszeni goście z Polski i zagranicy ze środowiska biznesowego i artystycznego.

Obowiązują zaproszenia.