Powiślańsko-ukraińskie haftowanie: warsztaty Ratusz Staromiejski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Powiślańsko-ukraińskie haftowanie: warsztaty

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza 17 maja na warsztaty - Powiślańsko-ukraińskie haftowanie.

Prowadzenie: Katarzyna Magierowska i Natalia Kovalyshyna
Miejsce: Ratusz Staromiejski, Korzenna 33/35
Warsztaty skierowane do osób średniozaawansowanych i zaawansowanych w dziedzinie hafciarstwa. Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez platformę Evenea. Prosimy o wybór grupy (haft powiślański/ukraiński).

Po niezwykle owocnych warsztatach w Kwidzynie przyszła pora na gdańską odsłonę projektu Creative Waves Baltic Sisterhood for Change. Pod okiem doświadczonych hafciarek i świetnych instruktorek Natalii Kovalyshyny i Katarzyny Magierowskiej wyszyjemy na kawałku tkaniny niewielki wzór zaczerpnięty z haftu powiślańskiego lub haftu z wybranego regionu Ukrainy. Oprawiona w tamborek praca będzie stanowiła etnodizajnerską ozdobę na ścianę.
Wszystkie materiały zapewnia organizator.

Prowadzące:
Katarzyna Magierowska - hafciarka, członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Haft powiślański towarzyszy jej od dzieciństwa pierwszy kurs odbyła w świetlicy w Gniewskim Polu jako dwunastolatka. Oprócz wykonywania haftów jej wielką pasją jest poszerzanie wiedzy o historii tego rękodzieła. Czerpie ją od starszych mieszkańców Powiśla oraz ze zlokalizowanych na terenie Powiśla instytucji kultury Zamku w Kwidzynie, Zamku w Sztumie i Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim. Regularnie prowadzi warsztaty rękodzielnicze, uczestniczy w jarmarkach i pokazach.
Natalia Kovalyshyna - pedagożka z Ukrainy, dyplomowana mistrzyni sztuki ludowej, aktywna gdańszczanka, członkini drugiej kadencji Rady Imigrantów i Imigrantek przy Prezydencie Miasta Gdańska.

Warsztaty w ramach projektu Creative Waves Baltic Sisterhood for Change. Więcej informacji: www.nck.org.pl
Projekt współfinansowany ze środków Rady Państw Morza Bałtyckiego (CBSS).

Informacja o biletach

Bilety: wstęp bezpłatny; liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy przez portal Evenea od 2 maja: app.evenea.pl