stat
Impreza już się odbyła
Ogłoszenia Kolonie, półkolonie i ferie w Trójmieście

"Pożegnanie Wakacji" to wydarzenie skierowane przede wszystkim do najmniejszych mieszkańców Nowego Portu. Wakacje dobiegają końca, a rozstanie się z dniami pełnymi beztroskiej zabawy nie jest proste. Gdańska Spółdzielnia Socjalna chce pomóc najmłodszym po- żegnać wakacje i przygotować się na nowy rok szkolny. Razem postaramy się zamknąć wakacyjne wspomnienia we własnoręcznie wykonywanych pracach, które będą wspaniałą pamiątką zbliżającego się ku końcowi lata.

lis 16-17

sobota - niedziela, g. 10:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
ulgowy 20 zł
Kup bilet
gru 1

niedziela, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 95 zł
ulgowy 80 zł
Spotykamy się 30 sierpnia, w piątek, o godzinie 10:00. Na gości czekać będzie kiermasz zabawek, a w środku zorganizowany zostanie kącik małego artysty, gdzie wspólnymi siłami przeniesiemy wakacyjne wspomnienia na kartki papieru. Główny punkt programu to warsztat z MYMAMYWENE. Nauczymy się tworzenia ekologicznych magnesów i wykonamy własne, utrzymane w tematyce mijających wakacji. Wydarzenie zakończy się loterią, która wybranym szczęśliwcom umożliwi wygranie unikatowych nagród.

Podczas wydarzenia uczestnicy dostaną szansę poznania asortymentu, który wypełnia sklepowe półkisklepu charytatywnego "Z dobrej ręki". Są to głównie przedmioty darowane, z drugiej ręki, które po naprawie i renowacji czekają na nowych właścicieli i drugie życie. Kupowanie ich aktywnie wspiera cele statutowe przyświecające Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej, czyli aktywizację zawodową osób wykluczonych, najczęściej osób z niepełnosprawnością.

Harmonogram, 10:00 - 14:00:
10:00 - 11:00 - Rozpoczęcie zabaw (kiermasz zabawek, kącik małego artysty - malowanie wspomnień z wakacji)
11:00 - 13:30 - Eko-warsztaty - robienie magnesów z MYMAMYWENE
13:30 - 14:00 - Loteria


---

Gdańska Spółdzielnia Socjalna jest podmiotem ekonomii społecznej zajmującym się aktywizacją zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Spółdzielnia stara się wspierać osoby, które mają problemy w odnalezieniu się na otwartym rynku pracy, przede wszystkim osoby: długotrwale bezrobotne (w tym powyżej 50 roku życia), z niepełnosprawnością intelektualną bądź ruchową, wychodzące z bezdomności, młodzież z pieczy zastępczej, osoby nie posiadające doświadczenia zawodowego, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Spółdzielnia działa od czerwca 2011 roku, została założona przez 7 organizacji pozarządowych.

Działalność Spółdzielni opiera się głównie na świadczeniu usług o charakterze społecznym, takich jak usługi opiekuńcze bądź usługi asystenta osób starszych czy z niepełnosprawnością.

Dodatkowo Spółdzielnia świadczy usługi porządkowe, obsługuje szalety miejskie, zajmuje się dystrybucją gazet, obsługą sortowni listów, punktu informacyjnego czy podejmuje się drobnych zleceń na rzecz klientów instytucjonalnych bądź indywidualnych. Spółdzielnia jest wpisana do rejestru prowadzonego przez Wojewodę Pomorskiego jako instytucja szkoleniowa, dzięki czemu organizuje szkolenia na opiekunów środowiskowych i szkolenia podnoszące jakość usług o charakterze społecznym. W ramach aktywizacji zawodowej Spółdzielnia realizuje praktyki zawodowe i staże, szczególnie dla osób młodych, bez doświadczenia zawodowego.

Dodatkowo Spółdzielnia realizuje projekty przyczyniające się do zwiększenia aktywności zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. Spółdzielnia zrealizowała m.in.: projekty szkoleniowe w zakresie zdobycia kwalifikacji w zawodzie opiekun środowiskowy czy renowacji mebli, warsztaty mydlarskie i rękodzielnicze prowadzone w szkołach przez osoby z niepełnosprawnością, przygotowywała osób do świadczenia pracy w podmiotach ekonomii społecznej.