Pozor už nemôžem

adres Gdańsk, Różne lokalizacje
czas trwania: 50 min.
Pozor už nemôžem

"Pozor už nemôžem" będąc na pograniczu spektaklu i happeningu przeistacza się w interaktywny plac zabaw, w którym dorośli bawią się jak dzieci. Jednocześnie forma nie pozbawia spektaklu głębokiej, symbolicznej i wartościowej treści.

Spektakl otrzymał w 2012r. nagrodę - ZŁOTĄ PINEZKĘ za inteligencję, dowcip i szacunek do widza.

O TEATRZE
Celem Teatru Delikates jest tworzenie teatru pełnego smakowitych specjałów. Powstał w 2007 roku, nazwę zapożyczając od dobrze znanych sklepów zwanych Delikatesami. Autor pozwala odbiorcy przebierać w swoim asortymencie i ingerować w powstający produkt. W fazie końcowej jest on starannie zapakowany i łatwo przyswajalny. Ale tylko pozornie...

Wiktor Malinowski - założyciel teatru - dodaje własne elementy puzzli do układanki zwanej codziennością. Ingerencja performera w otaczającą rzeczywistość pozwala dostrzec w miejscach pozornie rozpoznanych zawsze coś nowego, często zaskakującego. Zdarza się, że dzięki swym działaniom odkrywa urocze strony miejsc i rzeczy już opatrzonych, niepotrzebnych wymazanych z pamięci. Jednym słowem - Delikates pomaga zachwycić się czymś co - wydaje ci się że - dobrze znasz!

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Społeczno-Artystyczne KULTYWATOR i Teatr Delikates
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdańsk