Premiera książki - Makasih | koncert João de Sousa Sztuka Wyboru Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Premiera książki - Makasih | koncert João de Sousa

Zapraszamy na premierę debiutanckiej książki, Katarzyny Cielątkowskiej "Makasih. Słowa i obrazy". Podczas premiery odbędzie się jednodniowa wystawa ilustracji Katarzyny Cielątkowskiej oraz wyjątkowy koncert João de Sousa.

Rozpoczęcie wydarzenia: 25.08.18 (sobota), godz. 19:00 

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Wstęp - zaproszenia. 
Z powodu ograniczonej liczy miejsc prosimy o przesłanie wiadomości potwierdzającej przybycie na adres: surlavaguestories@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona.
__
"Makasih. Słowa i obrazy". - to rodzaj dziennika, zapisu chwil. Coś bardzo osobistego, zbiór kilkudziesięciu wierszy - tworzących opowieść. Opowieść ta, to wyprawa w głąb siebie. Niepokoi - ukazuje wizję świata pustki i osamotnienia. 

Pełna nostalgii - osobisty i czuły obraz świata, nacechowany przeogromną wrażliwością. W "Makasih". spotykają się słowa i obrazy, często nierozłączne i powiązane. Ilustracje obrazujące emocje nie tylko uzupełniają tekst, ale wchodzą w dialog ze słowami wierszy - dopełniając niepokojącą siłę przekazu słów. 

Wiersze układają się w opowieść o utracie bliskich i złamanym sercu. W książce można dostrzec element gry. Gry o niechceniu, kochaniu i byciu kochanym. Gorzka - mówi o bólu, cierpieniu, tęsknocie i samotności, ale i słodka - mówi o nadziei poszukującej wolności i szczęścia.

Osobista, wciągająca i wzruszająca.

W trakcie spotkania będzie można kupić ręcznie numerowany, limitowany egzemplarz książki. 
__
Autorka - Katarzyna Cielątkowska, 

Ur. 1986, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Z wykształcenia Projektant mody. Autorka fotografii i ilustracji.
W latach 2012-2016 zdobywała doświadczenie jako Projektantka mody na indonezyjskiej wyspie Bali. 0d 2017 r., założycielka niezależnego wydawnictwa. (m.in. "Finis Terrae. Dzienniki podróży na krańce świata".)
Obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku. 

Gość specjalny - João de Sousa, 

Wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodzący z Porto w Portugalii, który od ponad 10 lat mieszka w Polsce. Jego muzyka wynika z luzofońskich korzeni, tradycji fado, ale też fascynacji jazzem oraz world music. Inspiracji poszukuje wszędzie - w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae.
Portugalczyk współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic oraz artystami jazzowymi. Występował także z towarzyszeniem orkiestry kameralnej NFM. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego. 
__
sur la vague
www.instagram.com/surlavague_stories/