Programuj na 100czni Python - Piszemy grę! 100cznia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Programuj na 100czni Python - Piszemy grę!

Interesujesz się programowaniem? A może chcesz postawić pierwsze kroki w kierunku branży IT? Zróbmy to razem na 100czni, programując na żywo kultową grę Tanks w trybie multiplayer! Wspólnie z infoShare Academy zapraszamy na bezpłatny warsztat, podczas którego poznasz możliwości Pythona - jednego z najbardziej przystępnych języków do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

lip 10

niedziela, g. 10:15

Gdańsk, placyk między przystankami...
Podczas sesji live codingu zobaczysz na żywo jak zaimplementować podstawowy, konsolowy wariant kultowej gry "Tanks" w trybie multiplayer. Później sesja Q&A i na koniec szybki konkurs - do wygrania profesjonalny kurs programownia "PythON: Początki"! Czego potrzebujesz, żeby wziąć udział w wydarzeniu? Laptopa - dla chętnych (jeśli znasz już Pythona i chcesz spróbować równolegle zakodzić swoją wersję gry. Przewidujemy szybkie tempo live codingu ale całe wydarzenie będzie nagrywane, a po prezentacji Mikołaj odpowie na Wasze pytania).

Program:
18.00 Początki w IT - jak zacząć naukę programowania? (Andrzej Kiesz, CEO infoShare Academy)

18.20 - 19.40
Intensywna sesja programowania w Pythonie - podczas spotkania sprawdzimy co potrafi Python w wariancie asynchronicznym. W tym celu, wykorzystując bibliotekę asyncio, zaimplementujemy podstawowy, konsolowy wariant kultowej gry "Tanks" w trybie multiplayer. Po intensywnej sesji kodowania na żywo będzie też czas na wasze pytania i nasze odpowiedzi (Mikołaj Lewandowski, senior Python Developer)
19.40 - Sesja Q&A i konkurs - do wygrania kurs "PythON: Początki"