Audycja radiowa "Progressive Rage" w każdą niedzielę od 23.00 w radiu SAR!!: www.radiosar.plOficjalne strony imprezy:
www.progressive-rage.com
www.myspace.com/progressiveragepartyWYSTĄPIĄ:Clockwise (grunge, 3miasto)
Założony w 2000 roku zespół grający ostrego-melodyjnego rocka klimatem nawiązujacego do sceny Seattle i brzmienia lat 90tych.
skład:
ed - mikrofon
darek - pierwsza gitarówka
grucha - druga gitarówka
bocian - basówka
maj - elementy i aparatura perkusyjna
Oficjalna strona:
www.clockwise.plImbeer (funk rock, 3miasto)
Zespół
ImBeer pochodzi z Gdańska. Powstał w 2005 roku z inicjatywy basisty Pitera, do którego dołączali kolejni członkowie, aż wykrystalizował się obecny skład. Muzycy prezentują ciekawą odmianę funk-rocka inspirowaną m.in.
Red Hot Chili Peppers, aczkolwiek można odnaleźć tam też wiele innych inspiracji, które składają się na dość ciekawą mieszankę charakterystyczną dla imBeer.
Oficjalna strona:
www.imbeer.org.plPo koncercie odbędzie się impreza Progressive Rage
Pamiętacie wakacje 2007, kiedy jeszcze nie ochłonęliśmy po kapitalnym koncercie
Pearl Jam, a już trzeba było po paru dniach ruszać znów do Chorzowa na wystep
Red Hot Chili Peppers? W Negatywie czekają was podobne wrażenia i to w ciągu jednego dnia! A tak konkretniej i ciut poważniej: na najbliższej imprezie Progressive Rage Live będziemy gościć kapele, które za główne źródło inspiracji na pewno mogłyby podać zarówno PJ jaki RHCP. Muzyka to mix muzyki grunge'owych gigantów, nie tylko Pearl Jam, ale i
Alice In Chains, Soundgarden, to wszystko spowite chwytliwością melodii, niebanalną techniką i doświadczeniem scenicznym. O Imbeer można powiedzieć to samo, tyle że inspiracje już nie z Seattle, a z emanującej pozytywną energią Krainą Czerwonych Gorących Chili Papryczek. Zresztą poza autorskimi kompozycjami Imbeer prezentuje również covery numerów Anthony'ego Kiedisa i spółki. Czeka więc Was we wtorek wieczór z brzmieniami, które rządziły dekadę temu i wciąż znajdują wielu zwolenników. Również na afterparty miłośnicy grunge i funk rockowych dźwięków znajdą coś dla siebie.
Zapraszamy tradycyjnie do słuchania naszej wciąż rozkręcającej się audycji w
Radiu Sar (przypominamy: niedziela, 23.00,
www.radiosar.pl). Zachęcamy też do obejrzenia zdjęć z koncertu zespołu
Wredrock:
negatyw.gda.plNa imprezie cyklicznej
Progressive Rage usłyszycie: crossover, metal, rock, hardcore, punk rock, grunge, hard rock z lekką nutką dekadencji, alternative popu, elektroniki i trip hopu.
Innymi słowy:
tool, clawfinger, sunrise, coma, the killers, pearl jam, motorhead, U2, flapjack, the white stripes, godsmack, vision of disorder, meshuggah, rage against the machine, ametria, no heaven awaits us, slayer, the hives, starsailor, slipknot, korn, hey, a perfect circle, homo twist, sepultura, pink floyd, green day... a jak didżejowi odwali, to możecie się spodziewać:
tori amos, paktofonika, massive attack, lauryn hill, aphex twin, bjork, roni size, edyta bartosiewicz i te pe i te de...
Imprezę poprowadzi
dj ragemanKontakt:
info@progressive-rage.comTel. : +48695194390
Data: każdy
wtorekMiejsce: Klub Artystyczny "Negatyw"
ul. Do Studzienki 34a (były klub Radiostacja), niedaleko akademików PG oraz pizzeri PRL
www.negatyw.gda.plStart: godz. 20.00
Wstęp: 0 zł
Duże Piwo: 3,50 zł
Patronat:
Zapraszamy!Zapowiedzi przyszłych imprez
Progressive Rage:
11 marca -
Progressive Rage Live: Madnine18 marca -
Progressive Rage Live
Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora