Zapraszamy na cykl oprowadzań po Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Raz w miesiącu, w wybraną niedzielę, spotkamy się o godz. 13.00 przy ul. Toruńskiej 1. Nasze edukatorki i edukatorzy zabiorą Was na przechadzkę po ekspozycjach i opowiedzą o dziełach, które są odbiciem wspaniałej (choć czasem problematycznej) historii dawnego Gdańska. Poznacie tajemnice "Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga, dowiecie się czy gdańszczanie byli tak pobożni i cnotliwi, jak o sobie mówili i sprawdzicie na własne oczy, jak artyści reagowali na bieżące konflikty religijne.
Z wizytą w domu patrycjusza gdańskiegoWitajcie w świecie gdańskich patrycjuszy. Mieli opinię pobożnych i cnotliwych obywateli i tak kazali przedstawiać siebie na dziełach sztuki, ale czy na pewno byli tacy, za jakich chcieli uchodzić? Podczas lipcowej "Przechadzki po OSD" dowiecie się, jak mieszkały elitarne klasy społeczne nowożytnego Gdańska.
Informacje praktyczne:- kiedy: 07.07.2024 (niedziela), godz. 13.00
- gdzie: Oddział Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, ul. Toruńska 1, Gdańsk
- wstęp: w ramach biletu wstępu do muzeum
- nie obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona ze względów konserwatorskich (35 osób)
- wydarzenie 16+
- prowadzenie: Karolina Szyszkowska
Sprawdź, czy kolejne spotkania również Cię interesują:- 18.08.2024 "Historia i symbolika tryptyku Hansa Memlinga 'Sąd Ostateczny", Monika Odalska
- 15.09.2024 "Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki", Anna Piotrowska
- 20.10.2024 "Portret w sztuce Gdańska. Patrycjat nie jedno ma imię", Sara Rokicka
- 17.11.2024 "Spór o uczynki i zbawienie w dawnej sztuce gdańskiej", Anna Piotrowska
- 15.12.2024 "Historia i symbolika tryptyku Hansa Memlinga 'Sąd Ostateczny", Sara Rokicka
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: "Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku"