21. wiek. Trudno nam marzyć, poczuć się wystarczającym, spełnionym. Świat oczekuję od nas heroizmu w każdym możliwym obszarze naszego życia - domu, pracy, na ulicy. Musisz walczyć w swojej lub czyjejś sprawie, iść do przodu, robić lepiej, zdobywać więcej. Nie ma odpoczynku, nie ma czasu na zachwyt i chwilę bezproduktywności. Wszystko trzeba robić po coś. Informacje i zadania, świadomie lub nie napływają z otoczenia, social mediów, prasy. Nasze mózgi puchną od informacji.
21. wiek. Potrzebujemy odczuwać przyjemność, ale często sobie na to nie pozwalamy. Nie powinniśmy się tego bać, czy wstydzić. Potrzebujemy choć przez chwilę nie być wojownikami codzienności. Zatrzymać się. Przyjrzeć się sobie. Spróbować odnaleźć siebie, swoje uczucia, swoje myśli.
'Lustereczko powiedz przecie...' Kogo widzisz w odbiciu lustra? Człowieka, który może, ale nie musi doszukać się w oglądanych zdjęciach ukrytego sensu, sytuacji ze swojego życia, Odwiedzając wystawę Karoliny Orzechowskiej będziesz miał jedno zadanie - poczuć przyjemność z obcowania z fotografią. No dobra, może dwa zadania. Możesz zinterpretować to co zobaczysz po swojemu. Artystka nie narzuca interpretacji. Możesz też odnaleźć w pracach Karoliny coś ze swojego odbicia, przyjrzyj się sobie, wgryź się w fotografię. Samodzielnie stwórz opis wystawy. Przejrzyj_przyjrzyj się dokładnie. Niczym się nie krępuj.
Wystawa obejmuje wybrane kadry z projektu 33_ :
https://label-magazine.com/.../arty.../jej-33-lata-i-365-dnia także premierowo kadry z sesji OBRAZY ZARAZY gdzie kluczową rolę gra przygotowana scenografia w studiu, której wybrane elementy będą obecne na wernisażu jako instalacja artystyczna pozwalająca odbiorcy wejść do środka świata wykreowanego przez artystkę.
Patronat nad wydarzeniem obejmuje LOUNGE MAGAZINE
Karolina Orzechowska urodzona w Gdańsku w 1987. Od 10 lat z aparatem w ręku. Zajmuje się głównie fotografią szeroko pojętej mody, którą stara się odkształcać i komponować, często, w rozbudowanych scenografiach, dzięki czemu zdjęcia można pomylić z obrazami. Moda jest punktem wyjściowym koncepcji, który obudowuje historią, narracją, jednocześnie pozostawiając duże pole do własnej interpretacji.
Jej publikacje ukazały się w magazynach mody oraz magazynach lifestylowych. Na swoim koncie ma również szkolenia z fotografii artystycznej dla teamu Schwarzkopf Professional.
We wrześniu 2020 fotografie z sesji Fish and chips można było oglądać w galerii sztuki 84b w Gdańsku, wernisażowi towarzyszył performance Hanki Łubieńskiej, którą można znaleźć także na zdjęciach artystki.
Wywiady z Karoliną można znaleźć na stronach: Lounge Magazyn, Fotoblogia, Szeroki Kadr, Trojmiasto.pl, Magazyn Kobiet.
Wydarzenie odbywa się w e__ae_ miejscu (ESKAEM) miejscu działającym w ramach programu Gdańskich Otwartych Pracowni realizowanego przez Miasto Gdańsk.