stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

O tym, czy "górą" jest poezja czy proza porozmawiają 31 stycznia o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej Magdalena Kicińska, Jerzy Jarniewicz i Wit Szostak. Spotkanie w nurcie pojedynku autorów i autorek na słowa, rymy i metafory poprowadzi Dagny Kurdwanowska.


Przepływ: poezja czy proza? Pojedynek autorów oraz autorek na słowa, rymy i metafory.
31 stycznia, godz. 18.00. IKM, Targ Rakowy 11.

Czy to jeszcze proza czy już poezja? Czy poematy prozą to na pewno poezja? Gorące debaty krytyków literackich i samych autorów i autorek pokazują, że temat wzbudza emocje godne piłkarskiego starcia Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. 31 stycznia IKM zaprasza na literacki pojedynek wybitnych poetów i poetek oraz prozaika. Gośćmi Dagny Kurdwanowskiej będą: Magdalena Kicińska, Jerzy Jarniewicz i Wit Szostak. Kibiców prozy i poezji zapraszamy z szalikami ulubionych autorów i autorek.



Goście i gościnie spotkań:

Magdalena Kicińska
- reporterka, redaktorka naczelna "Pisma. Magazynu Opinii". Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki "Pani Stefa", za którą otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką - Stypendium im. Stanisława Barańczaka, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka książek "Teraz '43. Losy" i "Dom w butelce", zbioru reportaży "Przecież ich nie zostawię". W lutym 2019 ukazały się "Środki transportu", jej poetycki debiut.

Jerzy Jarniewicz - poeta, tłumacz, krytyk literacki. Autor piętnastu książek eseistycznych i krytycznoliterackich. Tłumaczył Jamesa Joyce'a, Philipa Rotha, Raymonda Carvera, Ursulę Le Guin, Margaret Atwood i wielu innych pisarzy języka angielskiego. Opracował także antologie: Sześć poetek irlandzkich (2012), Poetki z Wysp (2015, z Magdą Heydel) i 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego (2018). Mieszka w Łodzi.

Wit Szostak
- autor powieści, opowiadań i dramatów. Jego książki były nominowane do Nagrody Literackiej Nike i do Paszportów Polityki, a powieści i dramaty wystawiane w teatrze. Ostatnio wydał powieść Szczelinami (2022). W październiku ukaże się jego najnowsza powieść Rumowiska. Jako Dobrosław Kot pracuje na uczelni i publikuje teksty filozoficzne, ostatnio Tratwę Odysa. Esej o uchodźcach (2020). Mieszka w Krakowie z żoną i trójką dzieci.