Przestrzeń życzliwości I - wernisaż wystawy Wyspa Skarbów Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Przestrzeń życzliwości I - wernisaż wystawy

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza wernisaż wystawy zbiorowej. Przestrzeń życzliwości I. Malarstwo / Grafika / Rzeźba.

Zapraszamy na wydarzenie, które otworzy przed odwiedzającymi okna na wielorakie światy wewnętrzne, wynikające wielokulturowego pochodzenia artystów i ich różnic pokoleniowych.
Wystawa "Przestrzeń Życzliwości" to pierwsza z serii wystaw, które podkreślać będą troskę artystów o rzeczywistość, życie, czujące istoty. Interpretacja tematu jest dowolna i pozostawiamy ją samym twórcom. Mogą akcentować zarówno stan szczęścia, spokoju i równowagi, jak i pokazać dramatyczne przejawy życia. Ważne by inspiracją była życzliwość samego artysty. Osiowy kierunek wystawy powstał w wyniku burzy mózgów Doroty Krzyżanowskiej, Wojciecha Felcyna i Danuty Joppek (która to jest inspiratorką wystawy i jej dobrym duchem), a kontynuowany będzie pod kuratelą Doroty Krzyżanowskiej.

Wernisaż będzie transmitowany przez internet i dostępny dla widzów z całej Polski. Nagranie w wersji edytowanej zostanie udostępnione na odpowiednim kanale YouTube i Vimeo.
W ramach wydarzenia przygotujemy też aukcję dodatkowych prac artystów biorących udział w wystawie na rzecz charytatywnego celu.

Nasi artyści: Sara Carrillo, Wojciech Erazm Felcyn, Danuta Joppek, Dorota Krzyżanowska, Magdalena Majewska - Keane, Witold Pyzik, Marek Szczęsny, Grażyna Tomaszewska-Sobko, Leszek Bielniak, Małgorzata Wielek, Stefania Krzyżanowska, Waldemar Bartnicki.