Przygoda życia, czyli podróż dookoła świata po pięćdziesiątce Plama Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Przygoda życia, czyli podróż dookoła świata po pięćdziesiątce Opinie (1)

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze w ramach cyklu "Na krańcach świata". 10 października (czwartek) o swojej wyprawie dookoła świata po pięćdziesiątce opowie Katarzyna Kozłowska.

Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny! Zapraszamy!Dzisiaj, kiedy świat stał się łatwo dostępny, nie ma białych plam na mapie, a granice się zatarły, podróż daleka nie jest już wyczynem. Jednak wyzwaniem jest dokonać zmiany w swoim życiu, założyć plecak, zostawić wygodne życie i wyruszyć przed siebie samemu na kilka miesięcy. Niskobudżetowa wyprawa pełna improwizacji może wydawać się ryzykowana, ale także niezwykle barwna w przeżycia... To będzie opowieść o tym, jak mniej w życiu oznacza często więcej. Jak żyje się wśród łowców głów i jacy są ludzie na Antypodach. A także dlaczego pokochałam Tasmanię i co jest najbardziej fascynującego po drugiej stronie globu.


Pamiętnikarskim zapisem 5 miesięcy w podróży jest książka ,,50tka dookoła świata''. To jednocześnie przewodnik z wieloma szczegółami tras i miejsc, które  przemierzyłam. Sporo w niej anegdot związanych z  napotkanymi ludźmi  i zwierzętami. W książce znajdziecie  przemyślenia i refleksje kobiety dojrzałej nad tym, co wyprawiamy z naszym światem i dokąd on zmierza.


BIO :
Z wykształcenia anglistka, gerontolog, a także trener motywacyjny, z zamiłowania podróżniczka i pisarka. Przełamuje stereotypy wieku i udowadnia, że metryka nie jest przeszkodą w realizacji marzeń.  Kiedy w jej życiu przyszedł moment, w którym uświadomiła sobie, że nie warto odkładać marzeń na potem, bo ,,potem" dzieje się właśnie teraz, wzięła plecak i wyruszyła w samotną podróż dookoła świata. W wieku 52 lat przemierzyła 3 kontynenty, 30 wysp, i 59000 kilometrów. Jako trenerka motywuje do zdrowego i aktywnego życia. Sama takie prowadzi. Wspina się  po górach, pisze i wydaje książki oraz prowadzi bloga podróżniczego www.goanywhere.to. Do tej pory ukazały się jej następujące powieści : ,,Trzymałam Anioła za rękę'', ,,Bo warto'', ,,Gniew motyla'' i ,,50 tka dookoła świata''.