W najbliższy weekend zapraszamy do udziału w dwóch grach miejskich w ramach projektu Grass'owanie!
Psie lata/Nocny Flaneur Gdański - nocna gra miejska po Starym Mieście dla rodziców i dzieci25 kwietnia 2014, godz. 18:00
Miejsce: Gdańska Galeria Güntera Grassa
Prowadzenie: Dwie Ole
Zapisy: atatarczuk@ggm.gda.pl
Uczestnicy: rodzice z dziećmi 4+
Zainspirowani książką i wystawą "Psie lata" podejmiemy grę z miastem. Posługując się przypadkiem, rzutem monetą, grą w chowanego, zwiedzimy miasto na nowy sposób. Celowo się zgubimy, będziemy mylić ścieżki, by odkryć zachwyt w codziennych miejscach. Skonfrontujemy "Trylogię gdańską" z "Trylogią paryską" przemierzymy wieczorem ulice Starego Miasta dokonując szeregu interwencji i animacji. Nocny Gdańsk stanie się "planszą" do gry miejskiej, podczas której będziemy odkrywać jego tajemnice.
Psie lata/ Włóczykiju w drogę! - dzienna gra miejska po Starym Mieście27 kwietnia 2014, godz. 12:00
Miejsce: Gdańska Galeria Güntera Grassa
dla rodziców i dzieci
Prowadzenie: Dwie Ole
Zapisy: atatarczuk@ggm.gda.pl
Uczestnicy: rodzice z dziećmi 4+
Podczas spaceru uczestnicy staną się "gdańskimi Robinsonami", poszukującymi związków pomiędzy Gunterem Grassem, Wiliamem Blake'iem, a Danielem Defoe. Poszukując literackich treści na Starym i Głównym Mieście, potraktujemy Gdańsk jak bezludną wyspę, pełną wyzwań i przygód.
Dwie Ole Kolektyw artystyczno-animacyjny, animatorek kultury i historyczek sztuki, producentek wydarzeń działających od 2005 roku.Ich działania skupiają się na różnych formach translacji kodów kulturowych i animacji społecznej. Tworzą projekty na granicy edukacji, animacji i sztuki. Stworzyły autorski sposób zwiedzania festiwalu Narracje dla rodzin z dziećmi. Realizowały projekty dla Festiwali Parkowanie, ArtMUSE, Cud nad Martwą Wisłą itp. W skład wchodzą:
Aleksandra Tatarczukhistoryczka sztuki, animatorka kultury, kurator ds. edukacji w CSW Łaźnia. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (historia sztuki), Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (animacja kultury) i Uniwersytetu Warszawskiego (zarządzanie w kulturze), a także WSAiB w Gdyni (pr i marketing w internecie). Współpracowała z wieloma instytucjami kultury tworząc i realizując projekty takie jak: Nie taka sztuczna sztuka, Miejski Zielnik, Oliwa Ożywa i wiele innych.
Aleksandra Mrozowskahistoryczka sztuki i animatorka kultury. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Realizatorka projektów dla CSW Łaźnia, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Instytutu Kultury Miejskiej, Gdańskiego Archipelagu Kultury Miejskiej i innych.