stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Puchar Świata Strongman Champions League Strongman Opinie (4)

Puchar Świata Strongman Champions League to cykl imprez sportowych, które od 2008 roku corocznie rozgrywają się w wielu krajach na całym globie. Szesnaście odcinków w roku w których bierze udział 12 zawodników z całego świata kończy się finałem i uzyskaniem tytułu najsilniejszego zawodnika Ligi Mistrzów Strongman Champions League. Tytuł ten automatycznie kwalifikuje do wzięcia udziału w zawodach World Strongest Man czyli w Mistrzostwach Świata.

lip 19-21

piątek - niedziela

Wstęp wolny
wrz 7

sobota, g. 13:00

Gdańsk, Podwale Staromiejskie
Całość cyklu transmitowana jest przez stacje telewizyjne w ponad 120 krajach. W Polsce możemy śledzić zmagania siłaczy na kanale TVP Sport. Po 7 latach nieobecności Liga Mistrzów Strongman Champions League powraca do Polski. Już 27 sierpnia na Skwerze Kuracyjny w Sopocie zatrzęsie się ziemia!! Wystąpią zawodnicy z Łotwy, Irlandii, Holandi, Francji, Ameryki, Hiszpani i Estonii. Polskę reprezentować będą Sebastian Kurek z Gdańska, Maciej Hirsz - Kartuzy, Grzegorz Szymański z Trzebiatowa oraz Oskar Ziółkowski z miejscowości Wielki Komorsk.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 12 konkurencją pchnięcia kulą o wadze 15kg. Konkurencja ta rozegrana zostanie na plaży w Sopocie przy wejściu nr.22. Następnie całość zmagań zostanie przeniesiona na Plac Kuracyjny i tam o godzinie 15 po oficjalnym otwarciu rozegrane zostanie kolejnych 5 piekielnie ciężkich konkurencji. Organizatorzy zadbali aby atrakcji nie zabrakło dla żadnej grupy wiekowej. Dlatego w przerwach pomiędzy zawodami Strongman zostały zaplanowane konkurencje dla publiczności z nagrodami zarówno dla osób dorosłych jak i dla naszych młodszych pociech. Podczas całej imprezy zostaną rozdane również upominki i gifty których sponsorem jest firma z branży suplementacyjnej MLO NUTRITION.

Harmonogram imprezy:
12:00 - nieoficjalne rozpoczęcie imprezy na plaży - wejście nr.22 - odbędzie się
pierwsza konkurencja "pchnięcie kulą o wadze 15kg na odległość"
15:00 - oficjalne otwarcie zawodów przez władze miasta Sopot
15:20 -rozpoczęcie docelowej części zawodów - konkurencja nr.2 - przeciąganie ciągnika o wadze 6ton na dystansie 20metrów. Obowiązuje limit czasowy wynoszący
60 lub 75 sekund
? - konkurencja nr.3 - spacer Buszmena z ciężarem o wadze 400kg na dystansie 2 x 20 metrów. Konkurencja ta zostanie rozegrana w parach. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund
? - konkurencja nr.4 - przerzucanie worków z piaskiem o wadze 18,20,22,24 i 26kg na wysokość 475cm. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund
? - konkurencja nr.5 - wyciskanie szkockiej belki na barki o wadze 140kg. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund
? - konkurencja nr.6 - załadunek betonowych kul na podesty o różnej wysokości. Waga kul: 110,125,145,165 i 180kg. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund.


Po zakończeniu zawodów w okolicy godziny 18 - 18:30 planowane jest zakończenie imprezy po którym odbędzie się uroczyste rozdanie nagród w Muszli na Placu Kuracyjnym.