Puchar Świata Strongman Champions League Strongman Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Puchar Świata Strongman Champions League Strongman Opinie (4)

Puchar Świata Strongman Champions League to cykl imprez sportowych, które od 2008 roku corocznie rozgrywają się w wielu krajach na całym globie. Szesnaście odcinków w roku w których bierze udział 12 zawodników z całego świata kończy się finałem i uzyskaniem tytułu najsilniejszego zawodnika Ligi Mistrzów Strongman Champions League. Tytuł ten automatycznie kwalifikuje do wzięcia udziału w zawodach World Strongest Man czyli w Mistrzostwach Świata.

zawody / wyścigi
Kup bilet
cze 15-18

czwartek - niedziela

Całość cyklu transmitowana jest przez stacje telewizyjne w ponad 120 krajach. W Polsce możemy śledzić zmagania siłaczy na kanale TVP Sport. Po 7 latach nieobecności Liga Mistrzów Strongman Champions League powraca do Polski. Już 27 sierpnia na Skwerze Kuracyjny w Sopocie zatrzęsie się ziemia!! Wystąpią zawodnicy z Łotwy, Irlandii, Holandi, Francji, Ameryki, Hiszpani i Estonii. Polskę reprezentować będą Sebastian Kurek z Gdańska, Maciej Hirsz - Kartuzy, Grzegorz Szymański z Trzebiatowa oraz Oskar Ziółkowski z miejscowości Wielki Komorsk.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 12 konkurencją pchnięcia kulą o wadze 15kg. Konkurencja ta rozegrana zostanie na plaży w Sopocie przy wejściu nr.22. Następnie całość zmagań zostanie przeniesiona na Plac Kuracyjny i tam o godzinie 15 po oficjalnym otwarciu rozegrane zostanie kolejnych 5 piekielnie ciężkich konkurencji. Organizatorzy zadbali aby atrakcji nie zabrakło dla żadnej grupy wiekowej. Dlatego w przerwach pomiędzy zawodami Strongman zostały zaplanowane konkurencje dla publiczności z nagrodami zarówno dla osób dorosłych jak i dla naszych młodszych pociech. Podczas całej imprezy zostaną rozdane również upominki i gifty których sponsorem jest firma z branży suplementacyjnej MLO NUTRITION.

Harmonogram imprezy:
12:00 - nieoficjalne rozpoczęcie imprezy na plaży - wejście nr.22 - odbędzie się
pierwsza konkurencja "pchnięcie kulą o wadze 15kg na odległość"
15:00 - oficjalne otwarcie zawodów przez władze miasta Sopot
15:20 -rozpoczęcie docelowej części zawodów - konkurencja nr.2 - przeciąganie ciągnika o wadze 6ton na dystansie 20metrów. Obowiązuje limit czasowy wynoszący
60 lub 75 sekund
? - konkurencja nr.3 - spacer Buszmena z ciężarem o wadze 400kg na dystansie 2 x 20 metrów. Konkurencja ta zostanie rozegrana w parach. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund
? - konkurencja nr.4 - przerzucanie worków z piaskiem o wadze 18,20,22,24 i 26kg na wysokość 475cm. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund
? - konkurencja nr.5 - wyciskanie szkockiej belki na barki o wadze 140kg. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund
? - konkurencja nr.6 - załadunek betonowych kul na podesty o różnej wysokości. Waga kul: 110,125,145,165 i 180kg. Obowiązuje limit czasowy wynoszący 60 sekund.


Po zakończeniu zawodów w okolicy godziny 18 - 18:30 planowane jest zakończenie imprezy po którym odbędzie się uroczyste rozdanie nagród w Muszli na Placu Kuracyjnym.