stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
Grupę Pustki założyli w 1999 roku gitarzysta Radek Łukasiewicz i śpiewający basista Janek Piętka. Do wspólnych prób zaprosili perkusistę, Grzegorza Śluza, który z Radkiem grał przez wcześniejszy rok w warszawskim zespole Art Brut.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Najlepszym miejscem na próby okazała się znajdująca się na podwórku domu Radka komórka, zwana przez wszystkich "pustkami". Wszyscy zgodnie stwierdzili, że słowo jest na tyle enigmatyczne i wieloznaczne, że bardzo dobrze nadaje się na nazwę zespołu.

Następne kilka lat w historii zespołu to wiele zmian personalnych, niezliczone ilości koncertów zagranych w Polsce i za granicą, oraz dwa świetnie przyjęte przez krytyków albumy "Studio Pustki" (2001) i "8 Ohm" (2004). Ten drugi okazał się o tyle ważny, że to właśnie na nim po raz pierwszy w składzie zespołu pojawiła się grająca na instrumentach klawiszowych i skrzypcach wokalistka Barbara Wrońska.

W 2006 roku ukazała się trzecia płyta Pustek zatytułowana "Do Mi No". Przyczyniła się ona do popularności grupy dzięki przebojowym piosenkom takim jak "Telefon do Przyjaciela", "Nic do Powiedzenia", czy "Słabość Chwilowa", często emitowanym na falach ambitniejszych rozgłośni radiowych.

Na początku 2007 roku, pomimo rosnącej popularności Pustek, doszło do najpoważniejszego kryzysu w historii grupy. Zespół opuścił basista Filip Zawada, a kilka miesięcy później wokalista i współzałożyciel zespołu Janek Piętka. Zespół postanowił jednak kontynuować działalność, funkcję głównego wokalu przejęła Barbara Wrońska, a w kwietniu 2007 basistą został Szymon Tarkowski, znany wcześniej z formacji Płyny.

W nowym składzie zespół przystąpił do intensywnej pracy czego efektem była czwarta płyta grupy zatytułowana "Koniec kryzysu", promowana singlem "Parzydełko". Okazała się kolejnym przełomem w karierze zespołu, zdobywając jeszcze większą popularność niż jej poprzedniczka "Do Mi No". Zespół zebrał znakomite recenzje, został nominowany do wielu prestiżowych nagród, takich jak Paszport Polityki czy Fryderyk. Radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo Pulp uznały Pustki za zespół roku a "Koniec Kryzysu" za album roku 2008.

Opublikowany jesienią 2009 roku album "Kalambury" to już piąta płyta Pustek. Znajdują się na nim utwory napisane do wierszy znanych polskich poetów: m.in. Bolesława Leśmiana, Danuty Wawiłow, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego i Władysława Broniewskiego. Na płycie znalazło się także miejsce dla specjalnych gości: Kasi Nosowskiej i Artura Rojka.


Już 22.10.2010 r. ukaże się pierwsze w historii zespołu DVD z zapisem koncertu w studio Alwernia. Wydawnictwo ukaże się w cyklu "Najmniejszy koncert świata".

Zespół został uhonorowany m.in. Nagrodą Artystyczną im. Grzegorza Ciechowskiego oraz tytułem Honorowego Ambasadora Warszawy.


Oprócz pięciu albumów studyjnych mają na swoim koncie muzykę do 3 filmów fabularnych oraz muzykę do 5 spektakli teatralnych.

Wiosna 2010 wystapili na legendarnym festiwalu South By West w Texasie.


www.pustki.pl

www.myspace.com/pustki


-------------


CZECHOSLOVAKIA - to minimalne duo muzyczne z Trójmiasta. Zespół powstał w wakacje 2007r. wśród dwójki emigrantów na Temple Bar w Dublinie (zarobione Euro z 30min. grania na ulicy wystarczyło na zimnego Cidera) a pełniejszy kształt przyjął w zimie 2008r. i wtedy też zagrał swój pierwszy koncert od razu z pompą, na wielkim przyjęciu urodzinowym w miejscowości Łęgowo. Repertuar obejmował wówczas szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej (m.in. Kravczyka).

Obecnie CZECHOSLOVAKIA to połączenie sił Adama Piskorza (ex-Ćma, GARS) oraz Pawła Strzelczyka (sportowca-tyczkarza sopockiego SKLA). Pierwszy wymyśla muzykę, drugi teksty. Czasem się zamieniają. Trzeci członek zespołu jest maszyną o nazwie Boss Dr.Sample Sp-303. Zespół stawia przede wszystkim na minimalizm, środki ograniczone są do basu, gitary oraz bitu i dźwięków nagranych z powietrza. Czechoslovakia oznacza duet i zbiór myśli i skojarzeń, które siedzą w nas najgłębiej. Są to czechosłowackie dobranocki, wspomnienia z lat najmłodszych, elementy podróży koleją, myśli przekazane w genach, próby ujarzmienia czasu, wszystkie balangi a na koniec sny i miłości. Przybierają one postać prostych, smutno-wesołych, transowych piosenek z elementami ciszy oraz burzy i nawałnic dźwiękowych. Uciekając od narracji trzecio-osobowej, chcemy jeszcze powiedzieć, że podoba nam się estetyka lo-fi.

Read more: https://www.myspace.com/czechoslovakiaband#ixzz11TPrVC9X




Informacja o biletach

Bilety w cenie 25 / 35 zł dostępne w Klubie Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), oraz w sieci Ticket OnLine (wybrane Empiki)

http://www.ticketonline.com/pl/pl/all/

Przeczytaj także