Quiz wiedzy o Stanisławie Lemie Sopoteka - galeria kultury multimedialnej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Quiz wiedzy o Stanisławie Lemie

#RokLema powoli dobiega końca. 100. rocznica urodzin mistrza polskiej fantastyki była dla nas doskonałą okazją, żeby zapoznać się z twórczością i biografią pisarza. Zapraszaliśmy Was na spotkania autorskie z biografami autora Solaris, pisarzami, których inspiruje twórczość Lema, interpretatorami i znawcami jego twórczości. Na fantastycznych warsztatach pisarskich mogliście spróbować sił w pisaniu rozmaitych form z gatunku science fiction, a konkurs fotograficzny Lem dziś pokazał, w jak wielu dziedzinach życia można odnaleźć inspiracje twórczością pisarza.

w każdy czwartek (do 27.05), g. 18:30

Gdańsk,
Powoli zmierzamy do podsumowania projektu Fantastyczna bibLEMteka, jednak zanim to nastąpi, to rzucamy Wam rękawicę i zapraszamy do udziału w quizie dotyczącym wiedzy i życia Stanisława Lema. GE3K Events przygotował dla Was test, który będzie składał się z 45 pytań dotyczących biografii i twórczości pisarza. Wstęp jest oczywiście wolny, a quiz ma charakter indywidualny. Ze szczegółami dotyczącymi przebiegu quizu zapoznacie się już na miejscu, przez rozpoczęciem rywalizacji.

Jedyne, co musicie ze sobą zabrać to spora dawka LEMowej wiedzy i zacięcie rywalizacyjne. Dla najlepszych LEMoznawców przewidujemy nagrody rzeczowe.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Fantastyczna bibLEMteka dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.