stat
Impreza już się odbyła
lis 25

poniedziałek, g. 18:00

Gdynia,
Wstęp wolny
gru 6

piątek, g. 19:30

bilety 70 zł
Zapraszamy na kolejne spotkania edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin w ramach drugiej edycji kampanii dotyczącej raka prostaty "Męska Sprawa".

Rak prostaty jest drugą przyczyną zachorowalności i umieralności wśród mężczyzn w Polsce. Z myślą o osobach chorych, a także zagrożonych zachorowaniem na raka gruczołu krokowego oraz ich rodzinach rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Męska Sprawa". Jej celem jest stworzenie wieloaspektowego zaplecza edukacyjnego z udziałem zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek.

Spotkania edukacyjne organizowane w ramach kampanii to możliwość skorzystania z porad specjalisty dot. raka gruczołu krokowego, a także okazja do pogłębienia wiedzy na temat konieczności wykonywania badań profilaktycznych, objawów i leczenia raka prostaty oraz przeciwdziałania odległym skutkom choroby.

Prowadzenie działań z zakresu edukacji pacjentów czy osób zagrożonych zachorowaniem na raka gruczołu krokowego może przyczynić się w przyszłości do poprawy wykrywalności raka gruczołu krokowego w początkowym stadium nowotworu, co jednoznacznie zwiększa szansę na całkowite wyleczenie pacjenta - mówi prof. Tomasz Demkow, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Urologicznego. - Dodatkowo rozszerzenie relacji pacjent - lekarz o bliskich pacjenta, to ważny krok w procesie edukacji i profilaktyki - dodaje.

Kampania "Męska Sprawa" powstała w odpowiedzi na istniejącą potrzebę edukacji prowadzonej na wielu poziomach, która obok samych chorych oraz osób będących w grupie ryzyka, włączałaby rodziny i bliskich pacjentów. Działania realizowane w ramach kampanii edukacyjnej mają przyczynić się bezpośrednio do wzrostu świadomości mężczyzn w zakresie konieczności kontrolowania swojego stanu zdrowia i przeciwdziałania odległym skutkom choroby. Dodatkowo mają poprawić ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich wśród pacjentów, będących w trakcie i po terapii.
W kampanii "Męska Sprawa" podkreśla się umiejętne stworzenie relacji pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi na każdym etapie leczenia, gdyż ich aktywny udział jest niezbędny w powodzeniu terapii.

Kampanię "Męska Sprawa" wspiera Krzysztof Krauze, reżyser, który na raka prostaty choruje od 5 lat. Osobiste doświadczenie choroby pozwala mu dzielić się zdobytą wiedzą. We wrześniu 2010 r. stworzył nawet swój antyrakowy dekalog ze wskazówkami dla chorych i ich rodzin.