Razem dla Ukrainy | The Ukrainian Folk | Hanna | Lipali | Nr90 | Babsztyl Klub Parlament Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Razem dla Ukrainy | The Ukrainian Folk | Hanna | Lipali | Nr90 | Babsztyl

Poruszeni wojną w Ukrainie pragniemy pokazać naszą solidarność i wsparcie dla narodu ukraińskiego. Dlatego zapraszamy na koncert charytatywny Razem dla Ukrainy/Разом для України, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc dla naszych przyjaciół w Ukrainie w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dochód wesprze: www.pah.org.pl
Więcej informacji o tym jak pomagamy i jak Ty możesz pomóc:
Pomoc dla Ukrainy Związek Ukraińców w Polsce: https://ukraincy.org.pl/pomoc-dla-ukrainy/
Gdańsk Pomaga Ukrainie: https://ukraina.gdanskpomaga.pl/en/
Bilety cegiełki: 50/70/100 PLN kupujesz za ile czujesz!

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Klub Parlament przeznaczy 5zł z każdego Drinka/Napoju na dodatkowe wsparcie!

17:00 - Otwarcie drzwi
18:00 - Start koncertów
(kolejność zespołów i czasotabelka wkrótce)

Zagramy po polsku i po ukraińsku:

Nr90

nr90 to zespół złożony z trójmiejskich i lwowskich muzyków. W zespole grają: Kseniya (klawisze, wokal), Adam (perkusja), Łukasz (bas) i Maciej (gitara). Za teksty, jak i muzykę w znacznej części odpowiada frontwoman grupy Kseniya. Twórczość płynnie manewruje między lekkimi, przyjemnymi melodiami, jak i niepokojem czy nostalgią, oferując szerokie spektrum brzmieniowe i emocjonalne. Autorskie kompozycje można śmiało podciągnąć pod gatunki takie jak art-pop, indie oraz alternative rock. W obecnym składzie zespół debiutował pod nazwą Rybońka pod koniec 2020 roku, będąc jednym z wykonawców koncertu podczas gdańskieg festiwalu JarmaRock Fest.

Babsztyl
Zespół Babsztyl powstał w 1977 r. Udział w festiwalach i przeglądach studenckich zaowocował wkrótce dużą popularnością zespołu. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki W siną Dal rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. Szykuj się bracie. Babsztyl ma wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie był gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność. Udział w programach TVP : Wideoteka dorosłego Człowieka, Od przedszkola do Opola czy Szansa na sukces, The Voice of Poland czy polsatowskim Must Be The Music udowodnił, że repertuar Babsztyla bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki. Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country.

Hanna
Polsko-ukraińska grupa muzyczna założona przez wokalistkę i kompozytorkę Hannę Tiekuczewą. Tworzona przez nich muzyka przeplata melancholijne melodie, motywy etniczne, elektroniczne brzmienia, wszystko to podkreślone solidną dawką przesterowanych gitar, potężnym wokalem oraz tekstami pisanymi z głębi duszy. Naszymi utworami chcemy przekazać piękną opowieść o mroku, szczęściu, miłości, powadze, ubraną w romantyczny i niepowtarzalny wschodnioeuropejski klimat. Zespół debiutował w 2020 r podczas 44 Jarmarock Fest w Gdańsku , a w październiku 2021 roku na światło dzienne wyszedł pierwszy singel Modlitwa".

The Ukrainian Folk
Grupa THE UKRAINIAN FOLK powstała w 1990 r. we Lwowie. Wcześniej znana pod nazwą RUCH. Repertuar to ukraińskie utwory ludowe we własnej aranżacji oraz autorskie kompozycje. Zespół wydał kilka płyt: Ne zabuwaj (2011), 15 lat minęło (2005), Mriji (2010), Za potokom (2019). Zespół brał udział w programie muzycznym Must be the music. Wielokrotnie gościli w programach telewizyjnych. Zagrali na przystanku Woodstock, od lat wspierają WOŚP. Koncertowali w Niemczech, Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Czechach, Ukrainie.

Lipali
Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka Lipy Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian Qlos Kulik i Łukasz Luk Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: Pi, Bloo, Trio, 3850. Wybrzmiały na nich takie hity jak Upadam, Popioły czy Jeżozwierz. Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem Fasady, który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie Qlosa zastąpił Łukasz Gajowy Gajowniczek.

Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór Najgroźniejsze zwierzę świata stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Okażmy naszą solidarność i bądźmy razem dla Ukrainy!

Chcielibyśmy bardzo podziękować firmie ArtMusic za udostępnienie Nam sprzętu niezbędnego do realizacji wydarzenia, w szczególności właścicielowi Andrzejowi Krumholcowi, oraz Kamilowi Koconowi, który zadba, aby koncerty brzmiały jak najlepiej.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 - 100 zł
Bilety cegiełki: 50/70/100 PLN kupujesz za ile czujesz!