stat
Impreza już się odbyła

Rebel Star Wars World Open Qualifier Polska

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich graczy na turniej rangi Open Qualifier w Gdańsku! Przygotowaliśmy dwudniowy turniej z główną nagrodą jaką jest opłacony przez AMG wyjazd do USA dla zwycięzcy na Mistrzostwa Świata.

 (12 opinii)

kiermasz
Kup bilet
gru 2

sobota, g. 12:00 - 20:00

Gdańsk Sopot,
Organizator: Andrzej Aftarczuk
Sędzia Główny: Paweł Szymkowiak

Nagrody:
- Zestaw turniejowy Star Wars: Legion World Open Qualifier 2023
- Gry planszowe firmy Rebel

Harmonogram:
Przed turniejem:
30 sierpnia o godz. 21.00 - start sprzedaży biletów
22 września - ostatni dzień na zgłaszanie tzw. kitbashy
29 września - ostatni dzień na wprowadzenie rozpiski w wydarzeniu turniejowym w aplikacji gameuplink
29 września - koniec sprzedaży biletów

Turniej:
Dzień pierwszy (sobota)

7:15-7:45 - rejestracja
8:00-10:30 - runda 1
10:50-13:20 - runda 2
13:40-16:10 - runda 3
16.10-17.30- przerwa
17:30-20:00 - runda 4

Dzień drugi (niedziela)
8:00-10:30 TOP 16
10:45-13:15 TOP 8
13:30-16.00 TOP 4
16.30 Mecze finałowe (o 1 i 3 miejsce)

Równolegle do rozgrywek TOP odbywać się będą side eventy, o których informacje znajdziecie w postach na wydarzeniu.


Komponenty
Każdy uczestnik musi posiadać wszelkie modele, karty, kości, miarki oraz żetony niezbędne do rozegrania gry.
Dozwolone jest korzystanie wyłącznie z kart pochodzących z oficjalnych zestawów Star Wars: Legion, w tym kart promo z zestawów turniejowych. Wyjątkiem od tej zasady są karty udostępnione do druku w dokumentach zamieszczonych na stronie https://www.atomicmassgames.com/star-wars-legion-documents.
Modele powinny spełniać wymogi określone w zasadach Galactic Conquest Event (https://www.atomicmassgames.com/.../SWL_GalacticConquest...), tzn. że niedopuszczone do gry są oddziały w całści zkładające się z modeli z wydruku 3D lub wyprdukowane przez stronę trzecią. Uczestnik który chce używać modeli złożonych z oryginalnych części oraz z druku, czy tzw. kitbashy, powinien najpóźniej do dnia 22 września 2023 r. przesłać zgłoszenie wraz ze zdjęciami do akceptacji na organized.play@rebel.pl

Zasady i kompozycja armii
Do rozgrywki turniejowej dopuszczone będą wszystkie produkty Star Wars: Legion, które swoją premierę w Polsce będą miały najpóźniej w dniu rozpoczęcia turnieju. W trakcie turnieju obowiązywać będą obowiązywać dokumenty: Star Wars: Legion Core Rulebook, Star Wars: Legion Points Update oraz Star Wars: Legion Errata Reference dostępne na stronie https://www.atomicmassgames.com/star-wars-legion-documents

Zgłaszanie rozpisek
Każdy uczestnik ma obowiązek, po uzyskaniu potwierdzenia nabycia biletu, zgłosić uczestnictwo w turnieju w wydarzeniu w aplikacji gameuplink
Najpóźniej w dniu 29 września 2023 r. każdy uczestnik ma obowiązek wprowadzić w wydarzeniu w aplikacji gameuplink listę armii, którą będzie grał na turnieju. Listy wprowadzone w wydarzeniu pozostają niejawne dla innych uczestników.
W trakcie turnieju każdy gracz powinien posiadać wydrukowane dwie kopie rozpiski - jedną zawierającą karty wchodzące w skład Command Hand (do wglądu sędziego) i jedną która może nie zawierać tych informacji (do udostępnienia przeciwnikowi).

Rejestracja
Rejestracja będzie trwała w sobotę od godz. 7:15 do godz. 7:45. W celu rejestracji należy zgłosić swoją obecność sędziemu obsługującemu stanowisko rejestracyjne, który potwierdza obecność w systemie gameuplink.

Czas gry
Każda runda turnieju trwa 150 minut. Czas gry obejmuje także czas na setup. Po zakończeniu czasu gracze dokańczają bieżącą rundę, chyba że ta nie weszła jeszcze w fazę aktywacji.

Zgłaszanie wyników
Gracze dokonują zgłoszenia wyników w systemie gameuplink lub u sędziego obsługującego stanowisko rejestracyjne. W przypadku zgłoszenia wyników przez gameuplink, jeden z graczy wprowadza wynik, a drugi go weryfikuje. Wynik niezweryfikowany przez drugiego z graczy uważa się za niewprowadzony.

Fair play
Gracze mają obowiązek zachowywać się w trakcie turnieju kulturalnie i z poszanowaniem zasad fair play oraz obowiązujących na obszarze turnieju regulaminów obiektu. Gracze powinni stosować się do wytycznych w zakresie Sportsmanship określonych w zasadach Galactic Conquest Event
W celu rozstrzygnięcia sporów powstałych w trakcie gry gracze powinni poprosić o rozstrzygnięcie sędziego. Decyzja sędziego jest dla graczy ostateczna.
Sędzia ma prawo wydania graczowi naruszającemu zasady fair play ostrzeżenia. W przypadku rażącego naruszenia przez gracza zasad fair play, regulaminu obiektu lub regulaminu turnieju, Sędzia Główny może ukarać gracza przegraną w obecnej rundzie lub może rekomendować Organizatorowi usunięcie gracza z turnieju.

Za naruszenie zasad fair play uważa się w szczególności wszelkie przypadki ustawienia wyników gry, inne przypadki intencjonalnego oszustwa w trakcie gry, agresywne zachowanie wobec jakiegokolwiek innego uczestnika, sędziego, bądź organizatora turnieju lub otrzymanie łącznie trzech ostrzeżeń w trakcie trwania turnieju. Usunięcie gracza z turnieju nie upoważania do otrzymania zwrotu pieniędzy za bilet.

Wszelkie dodatkowe informacje będą uzupełniane na bieżąco. Ilość rund i rozpiska godzinowa może ulec zmianie w zależności od liczby uczestników.
Do zobaczenia na turnieju i niech Moc będzie z Wami!
Jeżeli macie pytania, to piszcie na organized.play@rebel.pl

Przeczytaj także