Recital Agaty Walczak i Ignacego Jana Wiśniewskiego Scena Muzyczna Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Recital Agaty Walczak i Ignacego Jana Wiśniewskiego

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na recital musicalowy, który odbędzie się 10 czerwca 2017 r. o godz. 20 w budynku Sceny Muzycznej przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.

Koncert zawierający songi musicalowe, okraszone historią oraz wrażliwością artystki - Agaty Walczak. Usłyszymy wielkie musicalowe kompozycje z takich musicali, jak The Color Purple, czy Les Miserables. Wokalistce będzie towarzyszył ceniony pianista, kompozytor oraz producent Ignacy Jan Wiśniewski. Zapraszamy na wieczór pełen uniesień, wzruszeń i humoru.
Agata Walczak
Wokalistka, aktorka, pedagog.


Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Wokalno-Aktorskiego, specjalności Musical w klasie prof. zw. Ryszarda Minkiewicza (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Pedagogicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Współpracuje ze Sceną Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury - cykl koncertów musicalowych "In Love With Musical", "When You Believe", "Let's Sing a Musical". Obecnie jest instruktorem aktorstwa Fundacji Musicamp, z którą prowadzi warsztaty musicalowe dla dzieci i młodzieży z całej Polski, oraz instruktorem wokalu w szkole muzycznej Musicollective w Gdańsku. Scenarzystka i reżyserka spektaklu muzycznego ŻYCZĘ CI..., którego premiera miała miejsce w grudniu 2015 roku w Scenie Muzycznej w Gdańsku. W latach 2007-2009 cyklicznie koncertowała w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie (Warsztatowa Akademia Musicalowa). Szkoli swój warsztat wokalny u Maureen Scott - wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie. Od listopada 2016 roku związana z Teatrem Miejskim w Lesznie.

Wybrane role:

- rola Esther Sherman w musicalu FAME - Mazowiecki Teatr Muzyczny, reż. Miłosz Gałaj - nominacja w kategorii wokalistka musicalowa - Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury
- rola Myszy w autorskim spektaklu muzycznym ŻYCZĘ CI... - Scena Muzyczna Gdańsk, reż. Agata Walczak
- rola Panny Młodej w spektaklu muzycznym Przeleć Mnie w Teatrze Na Plaży w Sopocie, reż. Dorota Kolak
- drugoplanowa rola Kaśki Tworkowskiej w filmie fabularnym Tam, gdzie świeci słońce, reż. Piotr Balicki, premiera styczeń 2015
- rola Balladyny w spektaklu Balladyna '68 w Teatrze Na Plaży w Sopocie, reż. Piotr Kosewski

Ignacy Jan Wiśniewski

Pianista jazzowy, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, aranżer, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Jest absolwentem klasy fortepianu klasycznego prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz klasy fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował również w Hochschule fur Musik, Theater und Medien Hannover w Niemczech oraz Academie Musicale de Villecroze we Francji. Jest współzałożycielem kwartetu jazzowego Almost Jazz Group, z którym wydał dwie płyty płyty Almost Jazz Group & Akordina (Soliton 2012) oraz Na Kaszebach (2014). Jest liderem Ignacy Wiśniewski Trio, z którym tworzy autorską muzykę eksperymentalno-jazzową. Komponuje i aranżuje muzykę teatralną i filmową: współpracując z reżyserami Markiem Brandem, Adamem Nalepą, Andrzejem Dudzińskim, Romualdem Wicza-Pokojskim, Tomaszem Manem; realizując spektakle w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Wybrzeże, Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrze Guliwer w Warszawie, Teatrem Witkacego w Zakopanem.

Od 2009 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie pracuje ze studentami specjalności Musical oraz Jazz i Muzyka Estradowa.