stat
Impreza już się odbyła

Recital Fortepianowy - Bogdan Kułakowski

Bogdan Kułakowski

FRANZ SCHUBERT Sonata fortepianowa A-dur op.posrh. D. 959
FRYDERYK CHOPIN Polonez Fantazja As-dur op.61
FRYDERYK CHOPIN Walce: op.34 a-moll, F-dur; op.64 Des-dur, cis-moll
FRYDERYK CHOPIN Polonez As-dur op.53

BOGDAN KUŁAKOWSKI

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Słupsku, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie prof. B. Zielińskiej. W latach 1977 – 1982 odbył studia pianistyczne w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego, kończąc je również z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonalił na kursach po kierunkiem takich artystów jak m.in.: S.Perticaroli, F. Scala i D. Zehlin. Po studiach rozpoczął pracę w macierzystej uczelni, którą kontynuuje po dzień dzisiejszy na stanowisku adiunkta II stopnia.

Jest laureatem konkursów TiFC-u na stypendia artystyczne (1979, 1980), laureatem Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1992), zdobywcą wielu nagród w dziedzinie kameralistyki (1986 Nowy Sącz, 1992, 1995 Olsztyn i in.).
Prowadzi ożywioną działalność koncertował zarówno jako solista jak i kameralista. Występował m.in. z orkiestrami symfonicznymi Słupska, Gdańska, Zielonej Góry i in. Odbył kilka tournee koncertowych m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych. Występował w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Włoszech, Anglii.

Współpracuje z wybitnymi solistami środowiska gdańskiego (Kwintet Bałtycki, Natalia Stolarska i in.) oraz ze znakomitym skrzypkiem Konstantym Andrzejem Kulką. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia Gdańsk i Telewizji Gdańsk.
W jego repertuarze znajdują się utwory z wszystkich epok dziejów muzyki, ze szczególnym upodobaniem muzyki romantycznej; łącznie z nowoczesnymi opracowaniami utworów jazzowych i ragtime’ów Scotta Joplina.
Bogdan Kułakowski posiada w swym dorobku prawykonania (Koncert fortepianowy Elżbiety Sikory prezentowany podczas Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku pod batutą Jerzego Maksymiuka) oraz nagrania płytowe (wraz ze skrzypaczką Natalią Stolarską nagrał płytę Clair de Lune z muzyką C.Francka i C. Debussy’ego).

Od roku 2001 jest także wykładowcą Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, od r. 2004 także dyrektorem Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku.
W roku 2005 został wybrany na stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.


Bilety w cenie:
Kategoria 1. - 25 zł
Kategoria 2. - 25/15 zł
Kategoria 3. - 15/10 zł
Kategoria 4. -10 zł
Wejściówka - 10 zł (uczniowie, studenci i pedagodzy szkół muzycznych i akademii muzycznej)

UWAGA! KARNETY na wszystkie 5 koncertów tylko w cenie 100 zł (pełnopłatny) i 80 zł (ulgowy).

Filharmonia Bałtycka proponuje system sprzedaży i rezerwacji biletów bezpośrednio przez internet. Bilet na dowolny koncert można zarezerwować i wykupić w internecie.

Bilet można wydrukować na dowolnej drukarce. Po zakończeniu transakcji, bilet zostanie przesłany na wcześniej wskazany adres e-mail. Aby skorzystać z nowoczesnego i dogodnego systemu zapraszamy do działu bilety.

więcej informacji: Dział Obsługi Widza, tel. 58/320-62-52 kasy biletowe: 58/320-62-62