Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Recital Katarzyny Groniec 'Listy Julii'

recital
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
data premiery:
27 marca 2009
w ramach wydarzenia:
II Festiwal Teatrów Muzycznych
10
2 oceny
Oceniasz 5/10
Recital Katarzyny Groniec "Listy Julii"
na podst. "The Juliet Letters" Elvisa Costello

Pomysł: Katarzyna Groniec, Tomasz Chołuj
Tłumaczenie tekstów: Katarzyna Groniec
Scenografia: Tomasz Chołuj

"Listy Julii" to premierowy recital artystki, laureatki Nagrody im. Aleksandra Bardiniego 2008, z towarzyszeniem siedmioosobowego zespołu pod kierownictwem Łukasza Damrycha. Na ten koncert złożą się piosenki Elvisa Costello z płyty "The Juliet Letters" w polskich tłumaczeniach Katarzyny Groniec.

Niegdyś w Veronie żył profesor, który odpowiadał na listy adresowane do Julii Capuletti. Pod słynny balkon od lat pielgrzymują ludzie prosząc orędowniczkę najpiękniejszej czystej miłości o opiekę nad ich uczuciami. Pozostawiają tam bardzo osobiste listy pełne ludzkich dramatów: pragnień, tęsknot, wspomnień, bólu... Oprócz karteczek pozostawianych w załamaniach cegieł domu Capulettich kochankowie piszą miłosne listy bezpośrednio na murze, lub zostawiają tam zamknięte kłódki, które mają symbolizować zatrzymanie na wieki miłości swojego życia. Kluczyk zabierają ze sobą.

W 1992 roku Elvis Costello wraz z Brodsky Quartet nagrał płytę inspirowaną tą ujmującą tradycją. Za pomocą dwudziestu piosenek udało mu się nakreślić diametralnie różne charaktery pojawiających się postaci. Ich osobiste dramaty i odczuwanie miłości. Zdradzona kobieta, dziecko, dziewczyna, żołnierz, samobójca, starzejący się Romeo, czy diabelski sprzedawca, to tylko niektóre z nich.


Wystąpi Katarzyna Groniec z zespołem w składzie:

Łukasz Damrych (fortepian, aranżacje)
Robert Szydło (bas)
Tomasz Kasiukiewicz (puzon, gitara, aranżacje)
Robert Kamalski (saksofon, flet, klarnet)
Mateusz Feliński (waltornia)
Grzegorz Pastuszka (tuba)

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.