Scena Letnia Teatru BOTO w Młodym Byronie zaprasza na
Recital Leny Piękniewskiej, który odbędzie się 17.08.2012.
jazz - koncerty w Trójmieście
Dworek Sierakowskich ul. Czyżewskiego 12 Sopot
godz. 21.00 bilety 30/20 zł
Lena Piękniewska - absolwentka poznańskiej ASP. Od 2004 roku realizuje swoją muzyczną drogę. Laureatka 41 Studenckiego Festiwalu Piosenki. Zdobywczyni I miejsca podczas XXX Spotkań Zamkowych w Olsztynie. Laureatka konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej "Pamiętajmy o Osieckiej" w Warszawie.
W 2007 roku zostało Jej przyznane prestiżowe Stypendium im. Marka Grechuty. Miasto Poznań uhonorowało Ją Stypendium Twórczym za osiągnięcia w dziedzinie piosenki. Brała udział w wielu projektach muzycznych, koncertach, min. "Raz Dwa Trzy i Goście", "Ja to mam szczęście" projekt Anny Tretter i Grzegorza Tomczaka grany w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej, w Polskim Radiu, oraz w Teatrze Bagatela, w Krakowie. "Satan z Grzywką"- koncert urodzinowy Jerzego Satanowskiego i Janusza Grzywacza. Wiosną 2008 roku występowała wraz z zespołem, jako gość, w czasie polskiej trasy koncertowej znakomitej jazzowej wokalistki Stacey Kent.
Zainspirowana i zachwycona różnorodnością muzyki dlatego często zdarza Jej się współpracować z muzykami oscylującymi pomiędzy wieloma gatunkami. 17 maja 2010 roku ukazała się jej debiutancka płyta "Wyspa", w skład której weszły utwory napisane przez Lenę i dla Leny oraz te Jej podarowane, jak również jeden jedyny cover "Odchodząc" - Grzegorza Ciechowskiego, który kilka tygodni gościł min. na Liście Przebojów Trójki. Od czerwca 2010 roku wraz z kwartetem jazzowym Soundcheck, w składzie Maciej Kocin Kociński (saksofon, klarnet, kalimba), Krzysztof Szmańda (perkusja), Andrzej Święs (kontrabas) i Krzysztof Dys (piano), tworzy autorski projekt "Kołysanki na wieczny sen" będący utuleniem w muzyce (poprzez muzykę), pamięci o wielu pokoleniach polskich Żydów. Pokłonem wobec społeczności, miasteczek, czasu, który przeminął. Pochyleniem się nad tymi, którzy żydostwo noszą głęboko w sobie, którzy za żydowskimi przodkami tęsknią, choć nigdy ich nie poznali oraz wyrazem szacunku dla tych, którzy świat ten ocalić chcieli.
Projekt "Kołysanki na wieczny sen" został zagrany na Tzadik Festival oraz w ramach Międzynarodowych Dni Hebraistyki. Fragmenty "Kołysanek..." zabrzmiały podczas spotkania z prof. Szewachem Weissem, w radiowej Trójce, na które zostaliśmy zaproszeni. 22 kwietnia zagramy na festiwalu Nowa Żydowska Muzyka w Warszawie.