stat
Impreza już się odbyła

Zapraszamy na recital Meli Koteluk.

sty 18

sobota, g. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sty 24

piątek, g. 20:30

Wstęp wolny
Mela Koteluk (Malwina Koteluk) wokalistka i autorka tekstów piosenek w których próbuje zagłębić się w ludzkie emocje. Pochodzi z Sulechowa, a obecnie mieszka i studiuje medioznawstwo w Warszawie. Pomimo swego młodego wieku (skończone 18 lat) na swoim koncie ma już nagrody za udział w konkursach.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Swe pierwsze kroki stawiała miedzy innymi w Konkursie na Interpretacje Piosenek Agnieszki Osieckiej "Pamiętajmy o Osieckiej", Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie", Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezje" czy Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), program rozrywkowy "Droga do gwiazd" oraz gościnnie w wielu projektach.
Mela ma charakterystyczną barwę głosu, często porównywany jest do głosu Kasi Nosowskiej, jej głos i przestrzenne brzmienie instrumentów tworzą bardzo emocjonalny nastrój.

Doświadczenie na scenie Mela zawdzięcza między innymi występom z Gabrielą Kulką i legendarną grupą Scorpions (wystąpiła z nimi między innymi w Royal Albert Hall na 80-tych urodzinach Michaiła Gorbaczowa). Dziś odważnie wyrusza we własną podróż. Jesienią ma się ukazać debiutancka płyta, oparta będzie o piękno akustycznych brzmień utrzymanych w lirycznej ekspresji.

Płytę promuje singiel o tytule "Spadochron", muzykę napisała wspólnie z Tomaszem Ragaboy'em Osieckim, reszta materiału powstaje razem z zespołem: Miłosz Wośko - (klawisze), Tomasz Krawczyk - (gitara), Kornel Jasiński - (bas), Robert Rasz - (perkusja).. Piosenka bez większego problemu pnie się w rankingach i zdobywa coraz większe audytorium. Debiut "Spadochron" otwiera jej solową drogę. Zapraszamy w przestrzeń wrażeń i odczuć malowaną mocnymi tekstami oraz świeżym, intrygującym wokalem Meli.

Tak opowiada o tym co robi:
"Piosenki adresowane są do słuchaczy o podobnej wrażliwości i sposobie widzenia świata. Nie mają ambicji misyjnych, nie są po to, by szokować. Powstawały z bieżących przeżyć, w sposób naturalny i pozbawiony kalkulacji. To, czego ja osobiście szukam w muzyce, to identyfikacji, która przynosi swego rodzaju ulgę i pewność, że nie jest się samemu w pewnych kwestiach."