Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na koncert dyplomowy, wokalisty Krzysztofa Bobrzeckiego.
Koncert będzie miał miejsce 10 marca 2008 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ul. Korzennej 33/35
W programie:Dzieła wokalno-instrumentalne:
1.J.S. Bacha
2.G.F. Haendla
Pieśni:
1.J. Brahmsa
2.M. Ravela
3.J. Iberta
Wykonawcy:
Krzysztof Bobrzecki – baryton
Mira Szary – mezzosopran
Julita Wołosiuk – skrzypce
Krystyna Pyszkowska – fortepian
Krzysztof Bobrzecki jest studentem dyplomowego roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w klasie prof. R. Minkiewicza.
Dzialalność koncertową rozpoczął juz w czasie nauki w Zespole Szkoł Muzycznych w Białymstoku, gdzie uczył się śpiewu solowego pod kierunkiem prof. V. Bieleckiej. Ma na swoim koncie nagrania płytowe Litanii Ostrobramskich St. Moniuszki i Navidad Nuestra A. Ramireza. Brał udział w festiwalach muzycznych tkj.: Moniuszkowski Festiwal Podlasia, Schlossfestspiele Schwerin (Niemcy), Wratislavia Cantans. Występowal m.in. z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Zespołem Sierra Manta, Trio Con Fervore, Orkiestrą Barokowa Filharmonii im W. Lutosławskiego we Wrocławiu, Orkiestrą i Polskim Chórem Pokoju. Powierzano mu prawykonania utworów współczesnych kompozytorów, min. T. Trojanowskiego, A. M. Przydworskiej. Był uczestnikiem kursów i seminariów wokalnych prowadzonych min. przez K. Pustelaka, K. Szostek Radkową, B. Makala, I. Kremling, P. Eswood’a.
Innym obszarem zainteresowań i działalności Krzysztofa Bobrzeckiego jest teatr. Uczestniczył m.in. w przedstawieniach Staroświecka Komedia A. Arbuzowa, Piaskownica M. Walczaka w reżyserii G. Chrapkiewicza. Jest on również cenionym interpretatorem poezji i prozy. Recytował min. wiersze ks. J. Twardowskiego (Gdańsk), St. Wyspiańskiego (Gdynia), poezję o tematyce bożonarodzeniowej (Filharmonia Białostocka), czy zapiski Kardynała Wyszyńskiego (Łomża, Drohiczyn, Białystok, Suwałki).
Krystyna Gorzelniak-Pyszkowska ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi w
klasie fortepianu prof. Zbigniewa Szymonowicza oraz w klasie kameralistyki prof. Kiejstuta Bacewicza. W czasie studiów uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Klasycznej w Łodzi, na ktorym zdobyła II nagrodę w kategorii zespołów kameralnych i wyróżnienie w kategorii fortepianu. Umiejętności kameralne doskonaliła w Polsce pod kierunkiem prof. Marii Wiłkomirskiej, Marii Szmyd-Dormus, Rajmunda Ambroziaka i prof. Richarda Hausnera w Austrii. Występuje na koncertach kameralnych w kraju i za granicą, m.in w Austrii, Bułgarii, Czechach, Francji, Grecji, Gwadelupie, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii.
Jako kameralistka uczestniczy w konkursach krajowych i zagranicznych. Zdobyła nagrody specjalne dla akompaniatora: Katowice (1974), Włocławek (1980), Karlowe Wary (1986), Warszawa (1991), Gdańsk (1993), Warszawa (1995), Gdańsk (2002).
W 1986 wystąpiła z fagocistką Ewą Sulimowicz w jej recitalu dyplomowym w The Royal College of Music w Londynie. Występuje jako solistka w koncertach symfonicznych i duetach fortepianowych. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku jako pianista kameralista. W 2001 r. otrzymała tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych. W latach 1996-2002 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Wydziału Wokalno-Aktorskiego AM w Gdańsku.
Od 2003 roku pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prowadzi klasę fortepianu i pełni funkcję kierownika Katedry Dydaktyki Fortepianu.