stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rejs Roku i Srebrny Sekstant 2019

Jury Nagród Honorowych "Rejs Roku" i "Srebrny Sekstant" już po raz pięćdziesiąty nagrodzi żeglarzy. Podczas marcowej Gali odbędzie się uroczystość wręczenia najwyższych polskich trofeów w żeglarstwie morskim.

Jury po analizie przedsięwzięć żeglarskich sezonu 2019, poddało ocenie 11 wypraw. Kwestia najwyższego trofeum nie wywołała kontrowersji i została jednomyślnie zatwierdzona. Jest to wyraźnie wyróżniająca się wyprawa minionego sezonu - rejs kapitan Joanny "Asi" Pajkowskiej solo non-stop dookoła świata na jachcie "Fanfan" - najsłuszniejsza kandydatura do Srebrnego Sekstantu i Nagrody Honorowej "Rejs Roku 2019".

Podczas Gali zostaną przyznane również nagrody honorowe i wyróżnienia:
II Nagroda Honorowa "Rejs Roku 2019" - kpt. Przemysław Tarnacki
III Nagroda Honorowa "Rejs Roku 2019" - kpt. Andrzej Kopczyński
Honorowe wyróżnienia "Rejs Roku 2019" - kpt. Janusz Madej i kpt. Maciej Sodkiewicz
Nagroda Specjalna "Rejs Roku 2019" - wyprawa żaglowca "DAR MŁODZIEŻY" dookoła świata - Rejs Niepodległości
Nagroda Specjalna Polskiego Związku Żeglarskiego - kpt. Wojciech Malejka
Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska "Bursztynowa Róża Wiatrów" - kpt. Michał Weselak
Nagroda Magazynu Sportów Wodnych "ŻAGLE" - Andrzej Remiszewski

Historia "Rejsu Roku" to historia polskiego żeglarstwa morskiego od roku 1970. Listy laureatów, to kompletne listy najwybitniejszych polskich żeglarzy, którzy kiedykolwiek pojawili się na morzach. 50 lat "Rejsu Roku" to, uwzględniając tylko laureatów głównych nagród, 46 jachtów, 47 kapitanów, w tym 1 trzykrotnie i 8 uhonorowanych dwukrotnie, 20 wypraw dookoła świata, 15 rejsów polarnych, 12 startów w oceanicznych regatach, 3 kobiety, 4 żeglarzy polonijnych na najwyższym podium, 1 katamaran ("Warta Polpharma") i 1 jacht trójmasztowy ("Zawisza Czarny").


Wejście na galę wyłącznie po okazaniu zaproszeń.