Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rękodzieła artystycznego wykonanego technikami tradycyjnymi oraz własnymi. Podczas wystawy będziecie mogli Państwo zobaczyć różnego rodzaju tkaniny artystyczne, biżuterię, ozdoby, zabawki a nawet meble wykonane przez zaproszonych do udziału w wydarzeniu artystów plastyków oraz amatorów.
W ramach wystawy zaprezentują się:Agnieszka Blank
" Moja pasja to rękodzieło: przede wszystkim biżuteria. Szyję również torebki z filcu. W mojej skromnej kolekcji mam własnoręcznie wykonane żyrandole oraz renowacje mebli. Moją pasję motywuje chęć posiadanie rzeczy, które są niepowtarzalne."
Krystyna Białek
" Na co dzień jestem radną, działaczką społeczną, Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich. Lubię wyszywać serwety stosując różne techniki, robić na drutach swetry, szale i maskotki
oraz tworzyć różne "cuda" z papieru i bibuły. Prowadziłam warsztaty z robienia palm wielkanocnych na Oruni i w Nowym Porcie. Uczestniczę w zajęciach z malarstwa i rysunku w Stacji Orunia GAK oraz uczestniczyłam w plenerach malarskich w Oliwie i na Oruni."
Emilia Ciborowska"Ukończyłam historię sztuki na UKSW w Warszawie. Z zamiłowania jestem rekonstruktorką kultury materialnej późnego średniowiecza (przełomu XIV i XV wieku). Interesują mnie także inne epoki, dlatego poszukuję wykrojów także na stroje z początku XIX i XX wieku. W szyciu jestem przeważnie samoukiem, ale korzystam z rad bardziej doświadczonych osób. Stroje średniowieczne początkowo szyłam częściowo na maszynie, częściowo ręcznie, teraz dążę do szycia ich w całości ręcznie, aby były bardziej autentyczne. Stroje późniejsze szyję na maszynie, choć mam do czynienia z maszynami z lat 70, co czyni przygodę z szyciem także nieco historyczną."
Ela Klinkosz"Od 15.01.2026r. mam stoją działalność "Ela-Art" i bawię się:
- malowaniem i odrestaurowywaniem mebli drewnianych: szaf, szafek, krzeseł, stołów, blatów, a także boazerii, drzwi, okien;
- decoupagem na pudłach, pudełkach, chustecznikach, serwetnikach;
- ceramiką - aniołki, zwierzęta, talerze, misy i inne
- wszelkimi ozdobami świątecznymi"
Ela Art: ela-art.pl
Jolanta Lubińska
właścicielka marki Manatki. Mieszka i pracuje w Gdańsku.
Szydełkowanie i robienie na drutach są jej pasją i ważną częścią życia.
"W dzień i w nocy. Z wełny, ze sznurka i taśmy bawełnianej. Na drutach i szydle. Od dziecka. Tylko ręcznie, dlatego wszystkie MANATKI są wyjątkowe."
Magdalena Rydzewska-Sołgut
"Pasjonuje mnie wykonywanie przedmiotów dekoracyjnych oraz garderoby i akcesoriów metodą filcowania. Prace powstają z użyciem najwyższej jakości wełny i jedwabiu. Realizacja własnych projektów jest dla mnie sposobem "malowania" wełną, harmonizowaniem kształtów, kolorów i faktur. Wykonuję między innymi suknie, szale, kapelusze a także obrazy i lampy. Ciekawym przykładem prac w innych technikach są lalki waldorfskie wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. W ostatnim roku rozpoczęłam pracę nad frywolitką . Jestem pochłonięta tą sztuką."
Art Studio Magdalena Rydzewska-Sołgut: www.sklep.zaczarowane-wnetrze.pl
Jadwiga Szewczyk
"Urodziłam się 1935 r. w Kielcach, aktualnie jestem na emeryturze. Każdą wolną chwilę staram się wypełnić; jestem słuchaczką UTW, ATW na kierunku historia sztuk oraz pracuję społecznie. Praca daje mi ogromną radość i poczucie wartości,pozwalając przetrwać piękną, lecz trudną jesień, bo żyć oznacza kroczyć do przodu,poszerzając swój świat. Maluję różną techniką, inspiruje mnie dziewiarstwo, szydełkowanie, haft, robótki manualne."
Anna Zielińska
"Z wykształcenia jestem plastykiem i historykiem sztuki, pracuję na Uniwersytecie Gdańskim, mieszkam na Oruni. Od 2011 r. zajmuję się tworzeniem biżuterii i dodatków w technice haftu sutasz początkowo pod marką ARTeriaART, obecnie Suspiria Design. Moja bajecznie kolorowa biżuteria powstaje z prawdziwej pasji i z największą dbałością o staranność wykonania. Inspiracji dostarcza mi świat sztuki i natury, moje dwa koty rasy maine coon i 1,5 roczny synek Konrad." blog: arteria-art.blogspot.comFB/suspiriadesign
Pojawi się także ekspozycja prac wykonanych przez członkinie Domu Sztuki Seniora dziełającego w Domu Sztuki GAK.
WSTĘP WOLNY