Stowarzyszenie Kultura Miejska i Inicjatywa wrzeszcz.info.pl przygotowały na jesień kolejny projekt, zachęcający / włączający mieszkańców Wrzeszcza (i nie tylko) do twórczego kształtowania własnego życia, kultury, miasta - warsztaty Akademii Kultury Miejskiej "REMIX CULTURE, SHARE! / Remiksuj kulturę, podziel się twórczością!".
IDEA WARSZTATÓW
REMIX CULTURE, SHARE! to cykl 4 eksperymentalnych warsztatów poświęconych WOLNEJ KULTURZE, tworzeniu sztuki (także przez amatorów) w internecie, remiksowaniu zdjęć, filmów, opowieści, zinów, dźwięków.
Motywem przewodnim warsztatów jest zjawisko remiksu, przetwarzania kultury. Dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie nauczą się twórczo wykorzystywać potencjał internetu i społecznościowych portali typu Facebook, Nasza Klasa czy YouTube. Mogą stworzyć własny film, zsamplują muzykę, wrzucą je na własnego bloga czy do komórki.
KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W WARSZTATACH?
Na warsztaty i otwarte pokazy REMIX CULTURE, SHARE! zapraszamy mieszkańców Wrzeszcza i Trójmiasta (i nie tylko), zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe, w tym seniorki i seniorów.
WARSZTATY I OTWARTE POKAZY:
I. Opowieści gdańskie | wrzeszczańskie
Koncepcja i prowadzenie: Ania i Adam Witkowscy
Tworzenie gdańskich | wrzeszczańskich opowieści, haiku, legend, kolaży ze starych zdjęć, gazet, pamiątek i wspomnień zakończone nagraniem słuchowisk oraz wydaniem książki artystycznej.
II. Remix Global Bomb
Koncepcja i prowadzenie: Robert Mikołaj Jurkowski i Sylwester Gałuszka
Warsztaty oparte na zwiedzaniu aktualnych wystaw sztuki w Trójmieście oraz miksowaniu materiałów foto, wideo i audio zebranych podczas pobytu w galeriach z materiałami nakręconymi na pozostałych warsztatach.
III. Ziny
Koncepcja i prowadzenie: Honorata Martin i Maciek Salamon
Tworzenie zinów przez łączenie i przetwarzanie fragmentów gazet, ulotek, szmacianych reklamówek z marketów, własnych tekstów i rysunków.
IV. Remix
Koncepcja i prowadzenie: Krzysztof Arszyn Topolski
Komponowanie utworów dźwiękowych zagranych za pomocą starych odkurzaczy, radioodbiorników, zepsutych mikserów czy walkmanów, które trzymamy w piwnicach.
KOSZTY
Udział w warsztatach jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą jedynie koszt zakupu materiałów w wysokości 50 zł za całość (razem 25 godzin zajęć warsztatowych).
Organizator - dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego - ponosi koszty zatrudnienia zawodowych artystów, realizacji technicznej i opłat eksploatacyjnych, a także zapewnia materiały oraz napoje dla uczestników/czek. Dla grup dzieci i młodzieży przewidujemy przekąski.
UWAGA! Wspieramy rodziny (także z wyboru)! 50 zł pobieramy jedynie za jedną osobę z rodziny. Zachęcamy rodziców, babcie, dziadków do wspólnego udziału w warsztatch z dziećmi.
Koncepcja projektu: Lidia Makowska
Kiedy: wrzesień - listopad 2010
Gdzie: Wrzeszcz: Nowa Synagoga, szkoły, instytucje kultury
Rekrutacja: od 17 sierpnia do 18 września 2010
Ilość uczestników: 160 osób
Ogłoszenie wyników: 20 września 2010 na stronie www.kulturamiejska.pl