stat
Impreza już się odbyła

Koncert Remont Pomp + Puhovski odbędzie się w ogrodzie na terenie PSONI w Gdańsku ul. Jagiellońska 11.

lis 24

niedziela, g. 18:30

Wstęp wolny
gru 1

niedziela, g. 18:00

bilety 40 zł
Kup bilet
Ilość leżaków ograniczona, ale można zabrać koce.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


REMONT POMP - zespół grający muzykę etniczną, eksperymentalną i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy PSONI Gdańsk. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na nie codziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach, dzbanach czy też beczkach. Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty. Pierwsza pt: "Złota Platyna" wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: "Pomp Power" zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, ukazał się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa kilogram records. Dzięki tym spotkaniom muzyka zespołu na płytach zyskała bardziej free jazzowo, improwizowany charakter. W 2022 ukaże się kolejna płyta nagrana z Mikołajem Trzaską i Adamem Żuchowskim.

Remont Pomp zagrał wiele koncertów w trójmieście jak i innych miastach Polski. Koncertował również za granicą w krajach tj: w Izrael, Niemcy, Słowacja, Szkocja czy Australia. Zespół współpracował także z muzykami takimi jak: Tomasz Antonowicz, Ken Vandermark, Rabiah Beaini, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Ray Dickaty, Artur Majewski, Paweł Romańczuk, Olo Walicki, Raphael Rogiński, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego i inni. W 2014 oraz 2019 roku zagrał koncert Festiwalu Unsound w Krakowie.

PUHOVSKY
śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide
PUHOVSKY (znany też jako Romek Puchowski) - wokalista, kompozytor, autor tekstów, Dj, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to alternatywa, indie folk, Delta blues. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy sześć pozycji. Od dłuższego czasu wypatrywałem przestrzeni, w której mógłbym podjąć temat moich kaszubskich korzeni. Wciąż na horyzoncie pamięci majaczy mi cudowny świat baśni, historii usłyszanych w dzieciństwie u Dziadków, a do tego niezwykła moc folkloru, przyrody i ludzi.
Spotkanie z członkami Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Przodkowianie", doświadczenie Ich niebywałej energii i pasji, wzajemna inspiracja, wspólna praca oraz życzliwość wielu wspaniałych ludzi - wszystko to zaowocowało powstaniem albumu "Żywioły lasu".

PUHOVSKY
Najnowszap płyta "Żywioły lasu" jest opowieścią o spotkaniu dwóch różnych światów - świata kaszubskiej muzyki ludowej oraz muzycznego kosmosu PUHOVSKY'ego, w którym pobrzmiewa alternatywa, psychodelia, blues. Muzyka na albumie jest inspirowana słowiańskim folklorem i naturą, nagrań dokonaliśmy na wolnym powietrzu, w głębi kaszubskich lasów. Ptaki, których śpiew słychać w utworach, towarzyszyły nam podczas tych niezwykłych sesji nagraniowych.

FRAGMENTY RECENZJI
"Big Bad Brother" to surowy i szorstki blues wykonany przez Puchowskiego tylko w towarzystwie Grzegorza Grzyba na perkusji. (...) Trochę przypomina to The White Stripes, ale jest jeszcze bardziej surowo i szorstko. (...) muzyka zawarta na krążku doskonale pokazuje go dokładnie takiego, jakiego znamy z występów scenicznych, czyli artystę z otwartą głową, śmiało sięgającego po różne stylistyki, odważnego, czasem prowokującego."
Robert Trusiak, "Magazyn Gitarzysta" (fragment recenzji płyty "FREE")

W skład zespołu Remont Pomp wchodzą: Magdalena Spaleniak, Wojciech Birtus, Sebastian Włodarek, Jacek Cieślicki, Jan Skiba, Miriam Porębska, Jarosław Marciszewski.

Link do płyt Remontu Pomp z Mikołajem Trzaską
www.remontpomp.bandcamp.com
Video
Remont Pomp + Mikoaj Trzaska + Adam Żuchowski
https://www.youtube.com/watch?v=E3mxlk5hXxw

Koncert dofinansowano ze środków PFRON oraz środków Miasta Gdańska.