Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście zaprasza na kolejny spacer miejski po Gdańsku - tym razem porozmawiamy o ogrodach deszczowych i ich roli w walce ze skutkami zmian klimatu. Spacer rozpocznie się przy ul. Śląskiej 17.
Będzie to trzeci spacer miejski organizowany przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście w ramach cyklu "Robi się gorąco - sąsiedzkie koło dla klimatu". W trakcie wydarzeń rozmawiamy o tym, jak miasta przystosowują się do skutków zmian klimatu. Na spacerze 13 sierpnia dr. inż. architektury Joanna Rayss opowie o ogrodach deszczowych. Uczestnicy i uczestniczki spaceru będą mogli/-ły zobaczyć przykłady takich realizacji w Gdańsku.
Dr inż. architektury Joanna Rayss jest ekspertką w zakresie wdrażania elementów Zielonej Infrastruktury Miasta oraz Systemów Powierzchniowej Retencji Retencji Miejskiej. Pracując jako specjalistka ds. małej retencji w gdańskiej spółce komunalnej Gdańskie Wody, miała wpływ na zmianę miejskiej polityki zarządzania wodą opadową w kierunku większego wykorzystania zasad ekohydrologii, ekologii miasta oraz usług ekosystemów.
Zmiany klimatyczne, susza, retencja to rzeczowniki odmieniane w ostatnim czasie przez wszystkie możliwe przypadki. Dodatkowo słyszymy coraz częściej, że Gdańsk staje się liderem wśród polskich miast w działaniach adaptacyjnych, szczególnie w zakresie retencjonowania wody opadowej. Czy tak jest na pewno? Jak wygląda napowierzchniowa retencja? Czy to jest skomplikowane? Czy wystarczy beczka przy rurze spustowej i czy to na pewno są rozwiązania w miejskim charakterze? Na te i wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w trakcie czwartkowego spaceru miejskiego - mówi Joanna Rayss.
Osoby zainteresowane udziałem w spacerze są zobowiązane do zapoznania się z regulaminem spotkania dostępnym na Facebooku Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.
Spacer miejski organizowany przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska. Wydarzenie wspierają Młoda Zaraza oraz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Trójmiasto.