Rodzicielski DKF to program skierowany do rodziców nastolatków oraz do wszystkich osób, które chciałyby poszerzyć swoje kompetencje wychowawcze. Program jest jedną z najnowszych form współpracy z rodzicami, interaktywnej edukacji, prowadzonej w sposób przystępny i profesjonalny.
Warsztaty są nieodpłatne. Każde spotkanie poprzedzone jest 15-sto minutowy mini- wykładem, wprowadzającym w tematykę projekcji filmowej. Po obejrzeniu filmu psycholog Dorota Modrzyńska poprowadzi otwartą dyskusję z zakresu poruszanych w filmie problemów nastolatków ich otoczenia.
09.10.2014r, czwartek godz.18:00,
SWPS, ul. Polna 16/20, Sopot
"Płynące wieżowce" , reż. Tomasz Wasilewski to współczesna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.
Główny bohater - Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie. Trenuje pływanie, jest jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników i głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Poza tym prowadzi normalne życie, jak jego rówieśnicy. Na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jego, wydawałoby się, stały i silny związek z Sylwią wyraźnie komplikuje się...
Odważny obraz Tomasza Wasilewskiego. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach.
Po filmie wraz z psycholog Dorotą Modrzyńską zastanowimy się ile w nas tolerancji, otwartości i zrozumienia dla odmiennych niż powszechne orientacji seksualnych ? Czego boimy się w homoseksualizmie i dlaczego ? "Płynące wieżowce" zapraszają do dyskusji, poruszają moralnie i wywołują zadumę, smutek i niepokój - dyskusja z udziałem rodziców i opiekunów dorastających dzieci.
Serdecznie zapraszamy.
Spotkamy się jak zwykle w gościnnych progach Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie przy ul. Polnej 16/20.
09.10.2014r, czwartek godz.18